Zamknij

Kanye West twierdzi, że Tarantino ukradł mu pomysł na film. Uważa, że wymyślił "Django"

Joanna Chojnacka
24.10.2022 13:54

Kanye West w jednym z ostatnich wywiadów oskarżył Quentina Tarantino o kradzież pomysłu. Raper twierdzi, że to on wymyślił fabułę "Django".

Kanye West
fot. SplashNews.com/East News

Kanye West w ostatnim czasie nie schodzi z ust mediów. Muzyk został zbanowany w mediach społecznościowych za antysemityzm, a także zaprojektował odzież z Janem Pawłem II i rasistowskim hasłem. Artysta rozdał ubrania bezdomnym.

Kanye West twierdzi, że Tarantino ukradł mu pomysł na "Django"

Tym razem znany raper udzielił wywiadu Piersowi Morganowi w jego programie "bez cenzury". Ye stwierdził, że Quentin Taranino i odtwórca głównej roli w filmie "Django", Jamie Foxx ukradli mu pomysł na oscarową produkcję.

"Django" to film kultowego reżysera Quentina Tarantino, znanego z produkcji takich jak "Pulp Fiction" czy "Kill Bill", wydany w 2012 roku. Western opowiada historię mężczyzny, który przeszedł drogę od niewolnika do niezwykle skutecznego łowcy głów, który chciał odzyskać swoje dawne życie.

Sceny z "Django" miały pojawić się w teledysku Kanye Westa?

W tytułową rolę Django wcielił się Jamie Foxx, który współpracował z Kanye Westem 7 lat przed premierą filmu przy produkcji teledysku do utworu "Gold Digger". Klip przedstawia aktora i rapera w otoczeniu modelek pin-up. Ye twierdzi, że początkowy pomysł na realizację wideo był inny. Foxx miał zagrać w teledysku o niewolnictwie.

West uważa, że część jego pomysłów z 2005 roku pojawiło się w filmie Tarantino. Muzyk uważa, że to nie mógł być przypadek i doszło do kradzieży.

Tarantino mógł napisać film o niewolnictwie. Ale on i Jamie zaczerpnęli pomysł ode mnie. Podrzuciłem Jamiemu Foxxowi i Quentinowi Tarantino pomysł na teledysk do "Gold Digger", a on potem zamienił to w film.

Warto zaznaczyć, że Jamie Foxx dołączył do obsady "Django", kiedy fabuła produkcji była już znana. Aktor nie był również jedynym twórcą branym pod uwagę do roli. Tytułowym bohaterem filmu Tarantino miał szansę stać się również Will Smith oraz Michael K. Williams.

loader

RadioZET.pl/Variety