Zamknij

Powstanie film na podstawie komiksu "Kajko i Kokosz". Stworzą go producenci "Bożego Ciała"

21.04.2021 08:53

Kajko i Kokosz doczeka się filmu pełnometrażowego. Za adaptację słynnego komiksu Janusza Christy odpowiedzą producenci "Bożego Ciała" - Aurum Film.

Kajko i Kokosz - Janusz Christa
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Netflix w lutym 2021 roku zaprezentował serial animowany "Kajko i Kokosz" - produkcję opartą na kultowym komiksie Janusza Christy. To nie koniec animowanych przygód dwóch dzielnych słowiańskich wojów. Już niebawem ruszą prace do pełnometrażowego filmu o Kajko i Kokoszu, za który odpowiedzą twórcy nominowanego do Oscarów "Bożego Ciała" Jana Komasy.

"Kajko i Kokosz" - powstaje film twórców "Bożego Ciała"

Francja ma Asteriksa i Obeliksa, a Polska Kajko i Kokosza. Stworzeni w 1972 roku przez Janusza Christę bohaterowie w ciągu dekad wychowali niejedno pokolenie i stali się ikonami rodzimej popkultury. Mimo popularności przygód Kajko i Kokosza, na adaptację ich przygód trzeba było czekać do roku 2021, kiedy Netflix powołał do życia serial animowany na podstawie komiksów Christy. Niebawem seria doczeka się również filmu pełnometrażowego.

Na facebookowej stronie Aurum Film - firmy producenckiej odpowiedzialnej za takie filmy i seriale jak "Boże Ciało", "Król", "Kołysanka" czy "Żmijowisko", pojawiła się oficjalna informacja na temat powstającej adaptacji kinowej "Kajko i Kokosza". Obecnie trwają prace nad scenariuszem, który napisze Krzysztof Gureczny, znany z filmu "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa." oraz serialu "Kacperiada". Reżyserem został natomiast Mateusz Rakowicz, który czeka na premierę swojego debiutu "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje".

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

"Kajko i Kokosz" - kiedy premiera filmu?

Przedsięwzięcie dostało dofinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach programu Produkcja oraz rozwój projektów filmów dla młodego widza lub widowni familijnej. Na razie nie wiadomo, kto wystąpi w głównych rolach, ani kiedy odbędzie się premiera adaptacji. Na dalsze informacje o filmie "Kajko i Kokosz" będziemy musieli jeszcze poczekać.

loader

RadioZET.pl/Facebook
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET