Zamknij

TOP 5 najlepszych filmów z Julią Roberts. Te tytuły warto zobaczyć [LISTA]

09.07.2020
Aktualizacja: 09.07.2020 13:31

Julia Roberts jest jedną z najbardziej uznanych hollywoodzkich aktorek. Została nagrodzona Oscarem w 2001 roku za film "Erin Brockovich". Zebraliśmy TOP 5 filmów z Julią Roberts, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Julia Roberts
fot. Rex Features/East News

TOP 5 najlepszych filmów z Julią Roberts. Te filmy trzeba znać. Julia Roberts zadebiutowała w 1988 roku. Wtedy kojarzono ją jako młodszą siostrę aktora Erica Robertsa, ale prawdziwą rozpoznawalność przyniosła jej rola w filmie "Pretty Woman". Aktorka często odcina się od tej produkcji, jednak trzeba przyznać, że to właśnie postać Vivian przyniosła jej światową rozpoznawalność i otworzyła drzwi do wielkiej kariery. 

Julia Roberts jest rozpoznawana po uroczym, szerokim uśmiechu, jednak wcale nie boi się trudnych roli. Na jej koncie można znaleźć nie tylko komedie romantyczne. Wybraliśmy TOP 5 filmów z Julią Roberts, które warto zobaczyć. 

Zobacz także: Renee Zellweger. Najlepsze filmy z aktorką, które trzeba zobaczyć [TOP7] 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Pretty Woman (1990), reż. Garry Marshall

Kultowe kreacje aktorskie, wzruszająca historia, dopełniona świetną muzyką i kostiumami. Film "Pretty Woman" niedawno obchodził trzydzieste urodziny. Wciąż jest jednym z najważniejszych dzieł kina. W filmie biznesmen Edward przez przypadek spotyka Vivian. Mężczyzna postanawia jej zapłacić za tydzień spędzony w jego towarzystwie. Nie spodziewa się jednak, że te dni całkowicie zmienią jego życie.

Zobacz zwiastun filmu "Pretty Woman":

Jedz, módl się, kochaj (2010), reż. Ryan Murphy

"Jedz, módl się, kochaj" nie jest wybitnym dziełem, ale to lekki, uroczy film, na który warto zwrócić uwagę. Julia Roberts wciela się w Elizabeth, która znajduje się w nieszczęśliwym momencie życia. Kobieta postanawia zmienić swoje życie - decyduje się na rozwód, a następnie udaje się w podróż do Włoch, Indii oraz Indonezji. Warto wiedzieć, że film jest dostępny do obejrzenia na Netflixie.

Zobacz zwiastun filmu "Jedz, módl się, kochaj":

Notting Hill (1999), reż. Roger Michell

"Notting Hill" to jedna z najpopularniejszych komedii romantycznych wszech czasów. Jest to opowieść o życiu rozwiedzionego właściciela księgarni. Wszystko zmienia się, gdy do jego sklepu wchodzi Anna, jedna z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorek.

Zobacz zwiastun filmu "Notting Hill":

Erin Brockovich (2000), reż. Steven Soderbergh

"Erin Brokovich" to film, za który Julia Roberts została nagrodzona prestiżowym Oscarem. Jest to opowieść o życiu samotnej matki. Kobieta wychowuje dzieci i nie radzi sobie finansowo. Desperacko poszukuje pracy, a gdy wreszcie się jej udaje, to efekty przerastają czyjekolwiek oczekiwania.

Zobacz zwiastun filmu "Erin Brockovich":

Sierpień w hrabstwie Osage (2013), reż. John Wells

"Sierpień w hrabstwie Osage" to produkcja z gwiazdorską obsadą, ceniona przez krytyków i widzów na całym świecie. O czym opowiada? O tajemniczym zaginięciu ojca, które zbliża rodzinę. Jego córka i chora na raka żona zażegnuje konflikt i stara się zapomnieć o latach rozłąki. Warto wiedzieć, że film jest dostępny na Netflixie.

Zobacz zwiastun filmu "Sierpień w hrabstwie Osage":

Zobacz także: TOP 9 najlepszych filmów z Charlize Theron. Te tytuły trzeba znać 

loader

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl