Zamknij

Trwają prace nad "Jokerem 2". Fani DC zastanawiają się czy to dobry pomysł

28.05.2021 12:05

Według najnowszych informacji Todd Phillips pracuje nad "Jokerem 2" - drugą częścią oscarowego filmu DC z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Nie wszystkich widzów zachwyca pomysł sequela.

Joker - Joaquin Phoenix - kadr z filmu DC
fot. Album Online/East News

Wygląda na to, że wytwórnia Warner Bros. powoła jednak do życia drugą część filmu "Joker". Najnowsze informacje sugerują, że za sequel odpowie Todd Phillips - reżyser nagrodzonej Oscarem części pierwszej.

"Joker 2" - Todd Phillips pracuje nad drugą częścią oscarowego filmu DC

Film z 2019 roku z genialną rolą Joaquina Phoenixa był przełomem pośród adaptacji komiksów DC. Todd Phillips stworzył ciekawą, alternatywną historię z mitologii Batmana, skupiającą się na jego arcywrogu. Reżyser nie tylko zagłębił się w portret psychologiczny postaci, ale poruszył również ważny problem chorób psychicznych i marginalizacji osób odstających od społecznego schematu.

Produkcja cieszyła się dużym uznaniem krytyków i widzów, a Phoenix za swoją kreację zdobył Oscara za najlepszą rolę męską. Chociaż "Joker" to zamknięta produkcja, której daleko do blockbusterowych tasiemców, natychmiast padło pytanie o ewentualny sequel. Początkowo reżyser wzbraniał się przed kontynuacją "Jokera", ale jak podaje The Hollywood Reporter, Phillips jest obecnie łączony z drugą częścią filmu.

Na THR pojawił się bowiem artykuł o 100 najlepszych prawnikach Hollywood, w którym przytoczono najważniejsze umowy, które pomogli oni nadzorować. W tekście zwrócono uwagę, że jednym z klientów adwokata Warrena Derna jest Phillips, który "zawarł umowę, aby współtworzyć następną część Jokera". Oznacza to, że poprzednio pojawiające się plotki okazały się prawdziwe i niebawem możemy spodziewać się ogłoszenia prac nad "Jokerem 2".

Nowina nie została zauważona przez internautów. Wielu fanów "Jokera" zastanawia się nad zasadnością powoływania do życia sequela filmu. Na Twitterze można znaleźć wiele wpisów, których autorzy nie są zadowoleni z pomysłu powołania kontynuacji hostii z  "Jokera".

Powinni wykorzystać sukces pierwszego filmu i wziąć na warsztat innego złoczyńcę. Byłoby dużo więcej szumu i nie wszyscy byliby przeciwni "Jokerowi 2".

Naprawdę nie potrzebujemy filmu "Joker 2", zwłaszcza gdy jest tak wielu innych przeciwników Batmana, którzy mogliby  dostać własny film, jak Scarecrow, Mr. Freeze, Clayface, Killer Croc, itp. Dajcie szansę innej postaci.

Dramat kryminalny o rodzinach mafijnych z Gotham; Ekoterrorystyczny thriller z Poison Ivy; film sztuk walki z Lady Shivą - możliwości twórcze są nieograniczone. Co dostaliśmy? "Jokera 2".

Po co nam "Joker 2"? Jeden wystarczył. Poza przedstawieniem Harley Quinn lub Batmana nie wiem, co jeszcze mogliby w nim dodać.

Mam mieszane uczucia ... Widziałam "Jokera" więcej razy w kinie niż jakikolwiek inny film i już boję się, że zrujnują jego doskonałość.

Ja tweetujący, że nie potrzebujemy filmu "Joker 2", wiedząc doskonale, że i tak go obejrzę.

NIKT NIE CHCE "JOKERA 2"

"Joker 2" prawdopodobnie będzie złym filmem, teraz kiedy zakładają, że jest popularny i mogą z nim zrobić, co chcą, ale nadal liczę na pozytywne zaskoczenie.

Naprawdę podobał mi się film "Joker", ale nie wiem, czy potrzebujemy "Jokera 2"?

Jak widać, fani "Jokera" idealnie uchwycili wszelkie obawy, które towarzyszą ewentualnemu sequelowi filmu. Co ciekawe sam reżyser po premierze produkcji stwierdził, że druga część nie jest do końca potrzebna.

Kiedy film zarabia 1 miliard dolarów, a kosztuje 60 milionów dolarów, to oczywiście sequel się pojawia. Ale ani Joaquin, ani ja tak naprawdę nie zdecydowaliśmy się na kontynuację. Jesteśmy otwarci. To znaczy, szczerze mówiąc, z przyjemnością popracowałbym z nim nad czymkolwiek. Więc kto wie? Ale musiałby mieć interesujący mnie powód tematyczny, tak jak ten, który ostatecznie dotyczy traumy z dzieciństwa, braku miłości i utraty empatii społeczeństwa. To wszystko sprawiło, że ten film zadziałał dla nas, więc musielibyśmy mieć coś, co rezonowałoby równie mocno.

Miejmy nadzieję, że skoro w produkcję jest zaangażowany Phillips, to pojawił się odpowiedni temat "Jokera 2" i kontynuacja nie będzie jedynie odcinaniem kuponów od jedynki.

"Joker 2" - kiedy premiera?

Na razie produkcja jest na bardzo wczesnym etapie prac i nie została oficjalnie potwierdzona przez wytwórnię Warner Bros., więc trudno mówić o dacie premiery "Jokera 2". Prawdopodobnie na film poczekamy kilka lat. W części pierwszej, która ukazała się w roku 2019 oprócz Phoenixa wystąpili Robert De Niro, Zazie Beetz, Bill Camp, Frances Conroy, Brett Cullen, Glenn Fleshler, Douglas Hodge, Marc Maron, Josh Pais i Shea Whigham.

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/The Hollywood Reporter/Twitter