Zamknij

"Joker 2": Joaquin Phoenix oficjalnie powróci do swojej roli [ZDJĘCIA]

08.06.2022 12:26

"Joker 2" z Joaquinem Phoenixem w roli głównej został oficjalnie potwierdzony. Na Instagramie reżysera filmu pojawiło się zdjęcie zdradzające tytuł kontynuacji.

Joker - Joaquin Phoenix - kadr z filmu
fot. White Label/East News

Reżyser oscarowego filmu "Joker" - Todd Phillips, potwierdził krążące od jakiegoś czasu informacje. Studio Warner Bros. dało zielone światło na realizację kontynuacji historii arcywroga Batmana.

"Joker 2": Joaquin Phoenix w drugiej części głośnego filmu

Film "Joker" z 2019 roku okazał się odskocznią od typowej adaptacji komiksów superbohaterskich. Todd Phillips powołał do życia poważny dramat psychologiczny, który zwrócił uwagę widzów i krytyków zazwyczaj stroniących od kina mainstreamowego. Produkcja poruszyła wiele poważnych problemów społecznych, a fenomenalna gra aktorska Joaquina Phoenixa zapewniła mu Oscara.

Sukces filmu sprawił, że pojawiły się pytania o kontynuację "Jokera". Dla wielu osób produkcja Phillipsa jest zamkniętym dziełem, niepotrzebującym drugiej części. Coraz częściej było jednak słychać głosy, że szefowie Warner Bros. rzeczwiście myślą o sequelu. Okazuje się, że plotki były prawdziwe. Na Instagram reżysera trafiły dwa zdjęcia, potwierdzające powstanie "Jokera 2".

Pierwsza fotografia przedstawia okładkę scenariusza z napisem "Joker: Folie à Deux", co prawdopodobnie jest tytułem lub tytułem roboczym filmu i oznacza mniej więcej "Joker: Szaleństwo dla dwojga". Na drugim zdjęciu widzimy Phoenixa. Aktor pali papierosa i czyta skrypt nowego filmu.

Na razie nie zdradzono żadnych dodatkowych informacji na temat "Jokera 2". Tytuł na scenariuszu daje jednak pewne tropy, sugerujące, w jakim kierunku mogą pójść twórcy filmu. Oczywiście "Folie à deux" można tłumaczyć dosłownie. W nomenklaturze psychiatrycznej termin ten odnosi się jednak do paranoi indukowanej - stanu, w którym osoba blisko związana z chorym psychicznie może podzielać to samo urojenie lub cały system urojeniowy. Biorąc pod uwagę, że osoby cierpiące na paranoję indukowaną pozostają w niezwykle bliskim związku, istnieje bardzo duża szansa, że w filmie pojawi się Harley Quinn.

Bohaterka znana z kultowego serialu animowanego, a potem również komiksów DC, początkowo była doktor Harleen Quinzel - pracująca w Arkham psychiatrką, która pracowała nad resocjalizacją Jokera. Zafascynowana psychopatą kobieta nie zauważyła, że ten nią manipuluje, doprowadzając do szaleństwa. Z czasem została kochanką i prawą ręką Jokera znaną jako Harley Quinn.

Biorąc pod uwagę klimat pierwszego filmu Phillipsa, Harley z sequela prawdopodobnie będzie postacią zupełnie inną niż antybohaterka grana w innych produkcjach DC przez Margot Robbie. Kto wcieli się w ewentualną bohaterkę "Jokera 2"? Czego będzie dotyczyła fabuła filmu? Przekonamy się zapewne za jakiś czas.

"Joker 2": kiedy premiera?

Na razie produkcja "Jokera 2" jest na bardzo wczesnym etapie prac. Nie wiadomo jeszcze, kiedy film trafi do kin. Na premierę poczekamy zapewne co najmniej kilkanaście miesięcy, więc osoby, którym podobała się pierwsza część, będą musiały uzbroić się w cierpliwość.

loader

RadioZET.pl/Instagram