Zamknij

"Joker 2": Joaquin Phoenix jest gotowy na powrót do roli wroga Batmana

08.10.2021 07:31

Nagrodzony Oscarem za rolę Jokera Joaquin Phoenix jest otwarty na udział w drugiej części głośnej produkcji o genezie przeciwnika Batmana. Czy film rzeczywiście powstanie?

Joker - Joaquin Phoenix - kadr z filmu
fot. CAP/FB/Capital Pictures/East News

Joaquin Phoenix wyraził zainteresowanie udziałem w drugiej części oscarowego "Jokera". Plotki o sequelu krążą od dłuższego czasu, ale do tej pory wytwórnia Warner Bros. nie potwierdziła oficjalnie, że zobaczymy "Jokera 2".

"Joker 2": Joaquin Phoenix ponownie jako Joker?

Koniec roku 2019 należał do "Jokera". Produkcja nie tylko przyciągała do kin rzesze widzów, ale również była czarnym koniem oscarowych kandydatów. Koniec końców film Todda Phillipsa odniósł ogromny sukces, łącząc kino superbohaterskie z poważnym dramatem.

Reżyser od dłuższego czasu przejawia chęć stworzenia kontynuacji "Jokera". Jak podaje Collider, Phoenix rozmawiał niedawno z portalem The Playlist podczas wywiadu dotyczącego najnowszego filmu z jego udziałem - "C'mon C'mon". Nie mogło zabraknąć pytania w sprawie ewentualnego udziału w "Jokerze 2". Co odpowiedział aktor?

To znaczy, nie wiem. Od kiedy kręciliśmy, zaczęliśmy… wiesz... To interesujący facet. Jest kilka rzeczy, które moglibyśmy zrobić z tym gościem - na przykład eksplorować go jeszcze bardziej. Ale czy rzeczywiście tak się stanie? Nie wiem.

Z wypowiedzi Phoenixa wynika, że gwiazdor jest zainteresowany powrotem do roli Jokera pod warunkiem, że film w ogóle powstanie. Zdaniem wielu fanów "Joker" jest historią kompletną i nie potrzeba dopowiadania ciągu dalszego. Ostateczną decyzję w sprawie "Jokera 2" podejmą jednak szefowie wytwórni Warner.

"C'mon C'mon": kiedy premiera nowego filmu z Joaquinem Phoenixem?

Jeśli Phoenix powróci do roli Jokera, zobaczymy go w niej dopiero za kilka lat. Obecnie fani aktora czekają zapewne na dramat "C'mon C'mon" w reżyserii Mike'a Millsa. Czarnobiały film opowiada o dziennikarzu radiowym, który wyrusza wraz ze swoim bratankiem w podróż przez kraj. Światowa premiera filmu odbyła się 3 września 2021 roku. Do polskich kin film trafi na początku roku 2022.

loader

RadioZET.pl/Collider/The Playlist