Zamknij

Diane Kruger w Polsce. Gwiazda "Bękartów wojny" zagra w polskiej koprodukcji o tytule "Joika"

14.09.2021 20:58

Diane Kruger pojawi się w Polsce. Zagra jedną z głównych ról w biograficznym filmie "Joika", który będzie realizowany w ramach polsko-nowozelandzkiej koprodukcji.

Diane Kruger w Polsce
fot. Anthony Harvey/Shutterstock/Rex Features/Shutterstock

Diane Kruger, gwiazda filmów "Bękarty wojny" Quentina Tarantino oraz "W ułamku sekundy" Fatiha Akina (za rolę w którym otrzymała Złotą Palmę w Cannes), już niebawem pojawi się w Polsce. Nad Wisłę przybędzie w związku z nowym projektem filmowym, w którym zagra jedną z głównych ról. "Joika" będzie polsko-nowozelandzką koprodukcją. O czym opowie? I kto stanie za kamerą?

"Joika": Diane Kruger wystąpi w polskiej koprodukcji

"Joika" opowie historię pierwszej Amerykanki w historii, która ukończyła moskiewską Akademię Baletu Bolszoj – jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych szkół baletowych na świecie. Diane Kruger wcieli się w mentorkę "Joiki" - byłą baletnicę, której wysokie standardy nauczania doprowadzą główną bohaterkę do świetności. Dla Kruger, która studiowała balet, rola Volkovej zdaje się być idealna.

loader

Joy "Joikę" Womack zagra natomiast Talia Ryder - wschodząca gwiazda, która zachwyciła krytyków swoją rolą w "Nigdy, rzadko, czasami, zawsze". W tytułowej roli zastąpiła znaną z "Jojo Rabbit" Thomasin McKenzie, która była początkowo związana z projektem.

JOHN MACDOUGALL/AFP/East News
fot.

JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

"Joika" to kolejny film na temat amerykańskiej tancerki, której udało się dostać do moskiewskiego baletu. Wcześniej w 2021 roku poświęcono jej dokument "Joy Womack: The White Swan".

"Joika" - Kiedy ekipa filmu pojawi się w Polsce?

Reżyserem i scenarzystą filmu jest nowozelandzki aktor i twórca James Napier Robertson. Za zdjęcia odpowiada polski operator Tomasz Naumiuk - autor zdjęć do filmów "Obywatel Jones", "Nina" czy "Amok". Wśród producentów jest Klauda Śmieja-Rostworowska z ramienia polskiego studia Madants. Produkują też Four Knights Film oraz Anonymous Content. W gronie producentów wykonawczych znaleźli się natomiast Robert Walak, Luke Rivett, Phil Rose i Michael Cerny.

Zdjęcia do filmu "Joika" mają rozpocząć się na początku 2022 roku. Data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter