Zamknij

Johnny Depp nagrodzony na polskim festiwalu. Internauci oburzeni

25.11.2020 19:36

Johnny Depp jakiś czas temu przegrał proces z Amber Heard. Była żona udowodniła, że aktor wielokrotnie ją bił. Teraz gwiazdor został nagrodzony na polskim festiwalu. Internauci są oburzeni: "W kraju, gdzie krzywdzone są kobiety" - piszą.

Johnny Depp
fot. Keystone/Associated Press/East News

Johnny Depp i Amber Heard przez kilka lat toczyli proces, w którym wytoczyli przeciw sobie najmocniejsze działa. Wzajemne oskarżenia znalazły niedawno swój finał, a hollywoodzki gwiazdor usłyszał wyrok. Jego była żona udowodniła, że Depp wielokrotnie ją uderzył. Oprócz tego, nadużywał alkoholu i kokainy. Aktor przegrał także proces o zniesławienie wytoczony gazecie, na której łamach został określony "żonobijcą".

Mimo złej sławy, którą okrył się aktor, został nagrodzony na polskim festiwalu EnergaCamerimage 2020. Internauci nie kryją oburzenia i komentują, że nagroda dla "damskiego boksera" wpisuje się w krajobraz walki polskich kobiet o prawo do wyboru i decydowania o swoim ciele.

Zobacz także: Ofeminin: Rzeczniczka ofiary o sprawie Dominica D'Angelica. "Była nieprzytomna”

Johnny Depp uhonorowany za "Szczególną wrażliwość wizualną"

Choć w Hollywood Johnny Depp nie jest już oceniany przychylnie, w Polsce nadal liczyć może na nagrody i odznaczenia. Informacja o tym, że zgarnął na toruńskim festiwalu EnergaCamerimage 2020 nagrodę za "Szczególną wrażliwość wizualną", pojawiła się na festiwalowym instagramie. Zamieszczono tam zdjęcie aktora pozującego do zdjęcia z polską statuetką.

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Większość komentujących gratuluje aktorowi i rozpływa się nad jego talentem, jednak znalazło się sporo wpisów internautów, którym trudno uwierzyć, że aktor skazany za maltretowanie żony może być nagradzany.

"Czy dostał tytuł "żonobijcy"? Zasługuje na karmę by nie dostawać żadnych nagród", ""Żonobijca" roku", "Czy możemy traktować poważnie nagrodę przyznaną w kraju, w którym krzywdzenie kobiet jest na porządku dziennym, a polski rząd i organizacje międzynarodowe pozostają na to obojętne? Może ta nagroda nie została wcale przyznana z sympatii do Deppa, a z nienawiści do Heard?" ,"W kraju, gdzie krzywdzone są kobiety" - piszą.

RadioZET.pl/Plejada/AS