Zamknij

Johnny Depp jako legendarny fotoreporter w zwiastunie filmu "Minamata" [WIDEO]

08.10.2020 11:42

"Minamata" opowie historię słynnego fotoreportera Williama Eugene'a Smitha. W roli głównej wystąpił Johnny Depp. Poniżej znajdziecie zwiastun filmu oraz pierwsze szczegóły.

Johnny Depp jako legendarny fotoreporter w zwiastunie filmu "Minamata"
fot. ERIC GAILLARD/AFP/East News

"Minamata"Johnnym Deppem w roli głównej to historia legendarnego fotoreportera Williama Eugene'a Smitha i jego walki o ujawnienie prawdy. W sieci ukazał się właśnie nowy zwiastun. Co jeszcze wiemy o filmie "Minamata"?

"Minamata" - zwiastun filmu z Johnnym Deppem w roli głównej

Zwiastun filmu "Minamata" prezentuje się następująco:

Produkcja jest ekranizacją książki Williama Eugene'a Smitha i jego żony Aileen Mioko Smith. W trakcie seansu poznamy historię Smitha, który na zawsze zapisał się w historii fotografii i dziennikarstwa, jako nieugięty fotoreporter. W latach 70. XX wieku Smith przyczynił się do nagłośnienia sprawy zatruwania wody przez wielki japoński koncern Chisso Corporation. Mężczyzna na własnej skórze przekonał się, jak bolesna może być droga do ujawnienia prawdy.

Zobacz także

"Minamata" - kiedy premiera?

Za reżyserię filmu odpowiada Andrew Levitas, scenariusz zaś napisał David K. Kessler. U boku Deppa wystąpili między innymi: Bill Nighy, Hiroyuki Sanada, Tadanobu Asano oraz Jun Kunimura. Na obecną chwilę nie znamy dokładnej daty premiery filmu "Minamata". Wiemy jedynie, że nastąpi ona w 2021 roku.

loader

Posłuchaj podcastu