Zamknij

John Steiner nie żyje. Brytyjski aktor zginął w groźnym wypadku samochodowym. Miał 81 lat

05.08.2022 11:27

John Steiner nie żyje. Brytyjski aktor, najlepiej znany z roli Longinusa w „Kaliguli“ zmarł w wieku 81 lat, na skutek groźnego wypadku samochodowego.

"Tenebrae" - kadr z filmu Dario Argento
fot. Sigma Cinematografica Roma/Collection Christophel/East News

John Steiner nie żyje. Brytyjski aktor zmarł w niedzielę 31 lipca w wyniku wypadku samochodowego w kalifornijskim mieście La Quinta. Jak podają dziennikarze portalu Deadline, powołując się na doniesienia szeryfa Riverside County w dzienniku Dessert Sun, mężczyzna zmarł w szpitalu Desert Regional Medical Center w Palm Springs, po licznych próbach ratowania życia. Steiner był uczestnikiem wypadku samochodowego, w wyniku którego zderzyły się dwa auta.

John Steiner nie żyje. Najsłynniejsze role brytyjskiego aktora

John Steiner urodził się 7 stycznia 1941 roku w angielskim miasteczku Chester. Był absolwentem Royal Academy of Dramatic Art, a na początku kariery współpracował z Royal Shakespeare Comapny. Występował także na Broadwayu, m.in w sztuce o Marquisie de Sade, zatytułowanej: „The Persecution and Assassination of Marat as Performed by the Inmates of the Asylum of Charenton Under the Direction of the Marquis de Sade“. Steiner wystąpił także w filmowej adaptacji sztuki w reżyserii Petera Brooka.

W 1967 roku wystąpił także w filmie „Bedazzled“, a rok później w „Work is a 4-Letter Word“. Jego najsłynniejszą rolą była jednak ta w dramacie „Kaligula“ Tinta Brassa i Boba Guccione z 1979 roku, gdzie wcielił się w rolę Longinusa. W późniejszych latach Steiner grał mniejsze i większe role w różnorodnych europejskich produkcjach. Zagrał m.in. w słynnym filmie "Tenebrae" w reżyserii Dario Argento, twórcy "Suspirii", gdzie jego bohater ginął od uderzenia siekierą w głowę. Jego ostatnim filmem był „Sezon gigantów”, włoski dramat Jerry’ego Londona. Po roli w tej produkcji John Steiner przeszedł na aktorską emeryturę. Jak podają dziennikarze Deadline, po zakończeniu pracy aktorskiej, Steiner przeprowadził się do Los Angeles i został agentem sprzedaży nieruchomości.

loader

Czytaj także: „Niewidzialna wojna“: Zawierucha jako Vega na zwiastunie autobiografii reżysera [WIDEO]

RadioZET.pl/Deadline.com/Dessert Sun

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.