Zamknij

John Malkovich wyproszony z luksusowego hotelu. Wszystko przez COVID-19

20.01.2022 13:35
John Malkovich
fot. ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News

John Malkovich nie został wpuszczony do jednego z najbardziej luksusowych hoteli w Wenecji – pięciogwiazdkowego hotelu Danieli. Turyści, lokalsi, a także światowe gwiazdy muszą przestrzegać panujących obostrzeń. Aktor nie posiadał Super Green Passa, który pozwoliłby mu zatrzymać się na nocleg w apartamencie.

John Malkovich pojawił się we Włoszech w związku ze zdjęciami do nowego serialu o Tomie Ripleyu. Aktor już raz wcielił się w tę postać w filmie "Gra Ripleya" z 2002 roku. Pobyt w Wenecji zapamięta na długo, a to z powodu restrykcji wprowadzonych 31 grudnia. To już kolejny raz, kiedy plany produkcji zostałyby o włos zrujnowane przez wirus COVID-19.

Zobacz także: "Black Panther 2": gwiazda Marvela ma koronawirusa. Zdjęcia do filmu znowu wstrzymane

John Malkovich wyproszony z hotelu

O sprawie pisze agencja Ansa oraz „Il Gazzettino”. Aktor, chcąc zameldować się w hotelu Danieli, nie posiadał przy sobie Super Green Passa. Tym samym John Malkovich został pozbawiony noclegu przy Riva degli Schiavoni, z widokiem na Kanał św. Marka.

Super Green Pass jest wydawany ozdrowieńcom oraz osobom zaszczepionym. John Malkovich mógłby ratować się negatywnym wynikiem testu na COVID-19, ale nie jest on respektowany.

Włoski portal „The Local” podaje, że aktor nie mógł przedstawić swojego certyfikatu, ponieważ dokument był już przedawniony. Trzeba było zrobić wszystko, aby dwudniowe zdjęcia do serialu się odbyły.

John Malkovich mógł liczyć na pomoc produkcji, która od razu zorganizowała nocleg w prywatnym apartamencie (niektóre media podają, że wynajęto nawet cały dom). Ze względu na wysokie wymogi nie było to proste zadanie. Sytuacja została uratowana, a aktor przekonał się na własnej skórze, jak Włosi podchodzą do restrykcji.

Produkcja serialu ze sporymi opóźnieniami

John Malkovich pojawił się w Wenecji w związku ze zdjęciami do serialu poświęconego Tomowi Ripleyowi – postaci, którą wymyśliła pisarka Patricia Highsmith. Za reżyserię odpowiadać będzie Steven Zaillian. Film „Utalentowany pan Ripley”, który wszedł na ekrany kin w 1999 roku, okazał się wielkim sukcesem. Sceny były kręcone m.in. w Wenecji, stąd pomysł, aby serial również zrealizowano w „mieście kanałów”.

Głównego bohatera zagra Andrew Scott. W serialu pojawią się również Dakota Fanning i Johnny Flinn. Produkcja serialu od samego początku musi pokonywać spore przeszkody – wymieniona dwójka aktorów miała pozytywny test na koronawirusa, przez co prace musiały zostać przełożone.

Brad Pitt i Leonardo DiCaprio
10 Zobacz galerię
fot. AP/Associated Press/East News