Zamknij

Joaquin Phoenix jako Napoleon Bonaparte. Co już wiemy o filmie „Kitbag”?

15.10.2020 16:04

Joaquin Phoenix jako Napoleon Bonaparte w najnowszym filmie Ridleya Scotta. Co już wiemy o filmie biograficznym o jednym z największych

Joaquin Phoenix jako Napoleon Bonaparte. Co już wiemy o filmie „Kitbag”?
fot. FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Joaquin Phoenix ponownie u Ridleya Scotta. Po 20 latach od premiery doskonałego „Gladiatora”, nagrodzonego pięcioma Oscarami, Phoenix ponownie połączy siły z reżyserem Ridleyem Scottem i wspólnie przyjrzą się kolejnej wielkiej postaci historycznej.

Jak informuje amerykański portal Deadline, Joaquin Phoenix został właśnie obsadzony w głównej roli w filmie „Kitbag” w roli słynnego przywódcy Napoleona Bonaparte. Film przyjrzy się początkom militarnej kariery Napoleona, a także jego burzliwym związkom z kobietami, a w szczególności z jego żoną i prawdziwą miłością, Josephine.

Zobacz także

Jak podaje portal Deadline film ma pokazać także najsłynniejsze bitwy Napoleona i uwypuklić jego nieustępliwą i bezwzględną ambicję oraz niezwykły dar strategicznego myślenia, dzięki któremu okrzyknięty został nadzwyczajnym przywódcą wojskowym i prawdziwym „Wizjonierem Wojny”. Przy tym wszystkim film ma spojrzeć na bohatera z nowej, niezwykle personalnej strony i zobaczyć, jak decyzje militarne wpływają także na jego codzienne życie.

Tytuł filmu – „Kitbag” – miał się natomiast wziąć ze słynnego powiedzenia: „There is a general’s staff hidden in every soldier’s kitbag”. Oznacza ono, tłumacząc na język polski, że w torbie każdego żołnierza znajduje się wojskowy sztab generalny. Sformułowanie to miałoby uwypuklić nie tylko drogę Napoleona do zostania jednym z najsłynniejszych generałów wojskowych w historii, ale także podkreślić jak wielki wpływ na życie tysięcy żołnierzy posiadały decyzje jednego człowieka.

Zobacz także

„Kitbag” – co jeszcze wiadomo o filmie?

Scenariusz do filmu stworzy David Scarpa, który współpracował ze Scottem przy filmie „Wszystkie pieniądze świata”. Scarpa był też jednym ze scenarzystów popularnego serialu „Mężczyzna w Wysokim Zamku”. Reżyserem projektu będzie natomiast Ridley Scott.

Co ciekawe – ogłoszenie projektu i obsadzenia w nim Phoenixa pojawiło się w mediach w dniu, w którym reżyser zakończył prace na planie filmu „The Last Duel”. Wiadomo też, że projekt będzie nie najbliższym, a kolejnym dziełem Scotta, który w marcu przyszłego roku udaje się na plan innego filmu.

Ridley Scott – człowiek wielu projektów

Ridley Scott jest człowiekiem niezwykle zabieganym. Dosłownie wczoraj, tj. w środę 14 października zszedł z planu filmu „The Last Dueal”, a już wkrótce rozpocznie prace nad swoim kolejnym projektem. Co ciekawe – nie będzie to (jeszcze) wspomniany wyżej film „Kitbag”. Zanim Scott podemie się współpracy z Jaoquinem Phoenixem, stworzy film „Gucci”, skupiający się na tajemnicy morderstwa słynnego włoskiego projektanta.

Zdjęcia do filmu „Gucci” mają rozpocząć się w marcu. W głównych rolach zobaczymy: Lady Gagę (jako Patrizzię Reggiani, zabójczynię Gucciego), Roberta De Niro, Adama Drivera i Jareda Leto.

Zanim jednak w marcu wejdzie na plan „Gucciego”, w najbliższych tygodniach zajmie się post-produkcją obrazu „The Last Duel”. W ten projekt, opowiadający o „ostatnim legalnym pojedynku we Francji”, usankcjonowanym przez Króla Jerzego VI, zaangażowane są inne niezwykle uznane nazwiska Hollwyood. Na ekranie zobaczymy bowiem: Bena Afflecka, Matta Damona, Jodie Comer i Adama Drivera.

Wartym wynotowania jest także fakt, że autorami scenariusza filmu są Affleck i Damon, których poprzednia współpraca scenariopisarska – przy filmie „Buntownik z wyboru” – przyczyniła się do statuetki Oscara. Scenariusz „The Last Duel” powstał także we współpracy z Nicole Holofcener, a całość jest adaptacją powieści autorstwa Erica Jagera.

Czytaj także: Streep, Lawrence, DiCaprio i największe gwiazdy Hollywood w filmie Netfliksa "Don't Look Up".