Zamknij

Kto zagra nowego Bonda? "Może mieć każdy kolor skóry, ale musi być Brytyjczykiem"

09.12.2021 11:15

Producentka filmów o Bondzie określiła dwa wymogi, które musi spełniać nowy odtwórca agenta 007. Musi być mężczyzną i pochodzić z Wielkiej Brytanii.

Nie czas umierać - Daniel Craig - kadr z filmu
fot. Album Online/East News

Po premierze filmu "Nie czas umierać" gwiazdor Daniel Craig zostanie zastąpiony innym aktorem. Kto się wcieli w nowego Jamesa Bonda? Na razie tego nie zdradzono, ale wiemy, jakie wymagania musi spełnić kandydat do kultowej roli.

James Bond: kto zastąpi Daniela Craiga w roli agenta 007?

Craig wcielał się w Bonda najdłużej ze wszystkich odtwórców słynnego szpiega. Jednak po premierze "Nie czas umierać" przyszedł moment, w którym musiał się pożegnać z rolą i zrobić miejsce młodszemu koledze po fachu.

Barbara Broccoli - producentka filmów o Bondzie od dawna pytana jest o następcę Craiga. W ostatniej rozmowie z The Hollywood Reporter, twórczyni podkreśliła dwie cechy, które musi posiadać nowy gwiazdor serii. Odniosła się też do koloru skóry kolejnego wcielenia Bonda.

Myślę, że będzie to mężczyzna, ponieważ nie sądzę, że kobieta powinna grać Jamesa Bonda. Wierzę w tworzenie podobnych postaci dla kobiet, a nie jedynie odgrywanie przez nie w męskich ról. Myślę, że powstaje za mało wspaniałych ról dla kobiet i jest dla mnie bardzo ważne, abyśmy tworzyli filmy o kobietach dla kobiet. [Nowy Bond] powinien być Brytyjczykiem, więc może to być jakikolwiek Brytyjczyk [jeśli chodzi o pochodzenie etniczne].

Broccoli od dawna podkreśla, że wbrew plotkom i propozycji niektórych fanów, że nie zamierza feminizować postaci Bonda, powołując się na kluczowy argument w tej sprawie. Bond powstał jako mężczyzna i zmiana jego płci, nie ma z punktu widzenia producentki sensu, tym bardziej że postacie kobiece zasługują na własne produkcje.

Powrócił też temat etniczności nowego Bonda. Pod tym względem Broccoli nie ma żadnych wymagań, co coraz bardziej przybliża serię do zmiany koloru skóry agenta 007, o czym też plotkuje się od kilku lat. Dla twórczyni ważne jest natomiast, by aktor wcielający się w szpiega pochodził z Wielkiej Brytanii.

James Bond: kiedy poznamy nowego odtwórcę agenta 007?

Fani serii od dawna snują domysły, kto wcieli się w nowego Bonda. Na przestrzeni miesięcy pojawiło się wiele propozycji, między innymi  Idris Elba, Tom Hardy, Regé-Jean Page, Richard Madden, Cillian Murphy, Michael Fassbender, Michael B. Jordan, Henry Cavill, Tom Hiddleston, Luke Evans, Riz Ahmed oraz Henry Golding. Na konkrety będziemy jeszcze musieli trochę poczekać. Casting do nowego filmu o Bondzie ruszy dopiero w roku 2022.

loader

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter