Zamknij

Jake Gyllenhaal wystąpi w nowym filmie Guya Ritchiego. Zagra też superbohatera

11.10.2021 16:42
Jake Gyllenhaal nowe filmy
fot. materiały prasowe Netflix

Jake Gyllenhaal nie próżnuje. Gwiazdor filmu "Winni" już niebawem wystąpi w nowym obrazie Guya Ritchiego i zostanie superbohaterem w produkcji o tytule "Prophet".

Jake Gyllenhaal na ekranie pojawia się odkąd skończył 10 lat, jednak w ostatnich dniach jego gwiazda rozbłysła nowym blaskiem za sprawą hitu Netflixa o tytule "Winni". Aktor nie spoczywa jednak na laurach i już zabiera się do pracy nad kolejnymi projektami. Portal Deadline ogłosił, że zobaczymy go w nowym filmie Guya Ritchiego oraz w superbohaterskiej produkcji pt. "Prophet".

Jake Gyllenhaal w nowym filmie Guya Ritchiego

Jeśli chodzi o nowy film reżysera "Dżentelmenów", "Przekrętu" i "Kryptonimu U.N.C.L.E.", którego ostatni obraz - "Jeden gniewny człowiek" - trafił na ekrany kin latem 2021 roku, szczegóły nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że film zostanie wyprodukowany przez wytwórnię Miramax, zaś Guy Ritchie napisze scenariusz i zajmie się reżyserią. Zdjęcia mają rozpocząć się jeszcze z końcem tego roku. Jake Gyllenhaal póki co przymierza się do roli, która ma idealnie wpisywać się w styl uwielbiany przez fanów reżysera.

Jake Gyllenhaal w ekranizacji komiksu "Prophet"

Gwiazdor filmu "Winni" wystąpi także w nowym obrazie reżysera innego hitu Netflixa. Sam Hargrave ("Tyler Rake: Ocalenie") rozpoczął przygotowania do ekranizacji komiksu "Prophet", która ma zapoczątkować nową superbohaterską serię. Jej tytułowy bohater był bezdomnym mężczyzną z czasów II wojny światowej, który zgłosił się do eksperymentu naukowego i w efekcie został superżołnierzem wykorzystywanym jako maszyna do zabijania. Po latach letargu Prophet próbuje zrozumieć, kim jest i co tak naprawdę zrobił. W filmie Hargrave'a wcieli się w niego Gyllenhaal. Projekt jest na etapie preprodukcji.

Zobacz także

"Winni" - Film z Jakem Gyllenhaalem dostępny na Netflix

Film "Winni" zadebiutował na Netflix 1 października 2021 roku. Szybko stał się jednym z największych hitów serwisu, utrzymując się w czołówce TOP 10 najchętniej oglądanych produkcji przez 10 dni. W warstwie wizualnej to film jednego aktora, jednak możemy w nim usłyszeć znacznie więcej gwiazd. W "Winnych" swoimi głosami zagrali m.in. Riley Keough, Peter Sarsgaard i Ethan Hawke.

RadioZET.pl/Deadline