Zamknij

Jak zrezygnować ze subskrypcji Netflixa? To proste [INSTRUKCJA]

02.02.2022 15:22

Netflix jest jedną z wielu platform streamingowych, z których usług można korzystać w Polsce. Wykupienie subskrypcji nie jest wiążące - można z niej zrezygnować w każdym momencie. Tłumaczymy, jak najprościej to zrobić.

Netflix
fot. Shutterstock

Jak zrezygnować ze subskrypcji Netflixa? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które nie chcą już korzystać z usług platformy. Okazuje się, że zrezygnowanie z konta na Netflixie jest bardzo proste. Tłumaczymy, jak to zrobić w kilku krokach.

Zobacz także: Netflix: nowa funkcja platformy ułatwi użytkownikom oglądanie filmów i seriali

Jak zrezygnować ze subskrypcji Netflixa? To proste [INSTRUKCJA]

Netflix jest obecnie najpopularniejszą platformą streamingową w Polsce. Jak można anulować korzystanie z platformy i przestać płacić za miesięczną subskrypcję? Jest to proste. Netflix automatycznie pobiera pieniądze z konta użytkownika - dzieje się to zawsze z początkiem nowego okresu rozliczeniowego. Z subskrypcji można jednak zrezygnować w każdej chwili, bez ponoszenia dodatkowych konsekwencji. Poniżej tłumaczymy, jak to zrobić.

Rezygnacja z Netflixa na komputerze:

  1. Wejdź na stronę www.netflix.com/pl,
  2. Zaloguj się na konto,
  3. Wybierz swój awatar - znajduje się on w prawym górnym rogu strony,
  4. Wybierz "konto",
  5. Następnie kliknij "Anuluj członkostwo".

Pojawią się wtedy dwie opcje - anulowanie subskrypcji lub zamiana planu. Pierwsza opcja rozwiązuje twoje członkostwo na Netflixie, druga daje możliwość zmiany pakietu. Przy rezygnacji należy podać powód anulowania subskrypcji i jeszcze raz potwierdzić.

UWAGA -  jeśli masz pobranego Netflixa na bezpłatny okres próbny, ale nie chcesz już korzystać z usług platformy, to pamiętaj, by anulować subskrypcję przed rozpoczęciem cyklu rozliczeniowego. Skąd wiedzieć, kiedy wypada ten dzień? Jest to dzień, w którym rozpoczęło się członkostwo na platformie Netflix. (Przykład: osoba, która wykupiła Netflixa 2 lutego, będzie miała pobierane środki z konta drugiego dnia każdego miesiąca).

Rezygnacja z Netflixa na urządzeniach mobilnych:

Rezygnacja z Netflixa na urządzeniach mobilnych wygląda niemal identycznie, jak na komputerze. Należy zalogować się na swoje konto, następnie kliknąć awatar, skąd zostaniemy przeniesieni do opcji, w której można zrezygnować z członkostwa. Podobnie, jak na komputerze, należy podać podwód swojej decyzji i zatwierdzić ją.

loader

Czy anulowanie subskrypcji Netflixa łączy się z usunięciem konta?

Warto wiedzieć, że z Netflixa można zrezygnować tymczasowo. Anulowanie subskrypcji wcale nie oznacza usunięcia konta.

Zobacz także: Netflix podaje nowości na luty 2022. Lista premier filmów i seriali [TYTUŁY]

RadioZET.pl/Netflix Polska