Zamknij

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa: Na co wydano rekordową sumę pieniędzy?

Roksana Orlicka
30.12.2019 12:47

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" to polski film, który trafi na ekrany kin w styczniu 2020 roku. Okazuje się, że produkcja sporo kosztowała, jednak wcale nie chodzi o efekty specjalne. Reżyser filmu, Maciej Kawulski, zdradził, na co wydano najwięcej pieniędzy.

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa rekordowa suma wydana na muzykę
fot. YouTube/HeliosPolska

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" jedną z najdroższych polskich produkcji. Najnowszy film Macieja Kawulskiego budzi wiele emocji i to już na kilka tygodni przed oficjalną premierą. Poniżej zdradzamy, który element pracy nad filmem był najdroższy. 

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa: Najdroższym polskim filmem?

Maciej Kawulski, reżyser filmu, udzielił wywiadu, w którym zdradził kulisy powstawiania produkcji. Kawulski wyznał, że historie bohaterów nie są odwzorowane w stu procentach. Czasami łączy losy kilku osób i przypisuje je danej postaci, innym razem zmienia ksywki. 

Po to, aby narysować wyraźniejszą kreską atmosferę geograficzno-polityczną, która istniała wtedy w świecie bandyckim - tłumaczy ten zabieg w rozmowie z Filmwebem.

Film "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" cieszy się dużym zainteresowaniem kinomanów, chociaż do premiery pozostało jeszcze trochę czasu. Zresztą, Kawulski podsyca atmosferę i zapowiada, że znajdziemy w filmie mocne sceny. 

Co ciekawe, Maciej Kawulski zdradził, że film jest jedną z najdroższych polskich produkcji. A wszystko to za sprawą... muzyki. Reżyser odpowiada za dobór konkretnych utworów. 

To jest zdecydowanie najdroższy film muzycznie w Polsce i to nie o 50 tys. zł, tylko o 2-3 razy więcej od każdego filmu w polskiej historii. Poza 3 ilustracjami muzycznymi większość to utwory kupione. W taki sposób tworzyli swoje filmy Scorsese, Tarantino i wielu innych reżyserów - wytłumaczył.

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa: Kiedy w polskich kinach?

W Polsce kino gangsterskie ma się dobrze. Kawulski sięga po historię, która miała miejsce w latach 90. i przekłada ją na fabułę filmu. Do tego w "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" zobaczymy gwiazdorską obsadę - Jana Frycza, Janusza Chabiora, chwalonego Marcina Kowalczyka czy Natalię Siwiec oraz Natalię Szroeder

Film opowiada historię gangsterów, których życie kręci się wokół pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" przedstawia bohaterów, którzy od zera stworzyli organizację przestępczą. Jego premiera odbędzie się w piątek, 3 stycznia 2020 roku. Poniżej można zobaczyć oficjalny zwiastun.

 

RadioZET.pl/RO