Zamknij

„Jak pokochałam gangstera” – powstanie kontynuacja hitu „Jak zostać gangsterem - historia prawdziwa”

23.03.2021 16:09

„Jak pokochałam gangstera” to kontynuacja polskiego filmu sensacyjnego „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, który trafił do kin, a później na platformę Netflix w zeszłym roku. Co już wiemy o nowej odsłonie produkcji?

Jak zostałem gangsterem - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Next Film

„Jak pokochałam gangstera” skupi się na postaci Nikodema „Nikosia” Skotarczaka, w którego wcieli się Tomasz Włosok. Nowa produkcja będzie odrębnym filmem od części pierwszej, ale zostanie przygotowana wedle podobnych, sprawdzonych zasad. „Jak zostałem gangsterem” okazał się bowiem sukcesem, który na dodatek zdobył przychylność widzów i krytyków, którzy chwalili go za dobre aktorstwo, ciekawy scenariusz i nietuzinkową realizację. W szczególności wszyscy byli zgodni, że Tomasz Włosok w roli "Waldena" był doskonałym wyborem castingowym. Pewnie dlatego teraz aktor dostał główną rolę w nowym filmie.

„Jak pokochałam gangstera” – o czym opowie film? 

Druga odsłona serii, oparta na biografii Nikodema Skotarczaka, skupi się na życiu „Nikosia”, ukazanego jednak z perspektywy jego relacji z kobietami.

„To opowieść o męskim świecie widzianym oczami kobiet” - zdradzają materiały prasowe.

„Nikoś” to chłopak z nieposkromionym apetytem na sukces, który specjalizuje się w nielegalnym imporcie samochodów do Polski. Gigantyczne pieniądze, budowa samochodowego imperium, spektakularna ucieczka z więzienia. Jego życie to ciągła jazda bez trzymanki, a jego historia pokazuje jak walczyć o siebie i ile trzeba poświęcić, żeby móc sobą pozostać.

„Jak pokochałam ganstera” – obsada i ekipa

Film powstał w głowie pomysłodawcy także części pierwszej - Macieja Kawulskiego. Kawulski jest reżyserem i współscenarzystą nowego filmu. Skrypt powstał we współpracy z Krzystofem Gurecznym

Na razie wiemy jedynie, że w filmie pojawi się Tomasz Włosok w roli głównego bohatera. Na ten moment nie ogłoszono jeszcze żadnych innych nowinek castingowych.

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Jak pokochałam gangstera” - kiedy premiera?

Film ma zadebiutować na Netflix w pierwszy półroczu 2022 roku.

Czytaj także: Netflix ogłasza 7 nowych seriali oryginalnych osadzonych w Polsce. W tym polski serial fantasy