Zamknij

Iron Man powróci do MCU? Szef Marvela potwierdził, że może się to wydarzyć

24.05.2021 09:11

Czy Robert Downey Jr. powróci jako Iron Man/Tony Stark? Szef Marvel, Kevin Feigie potwierdził, że istnieje taka możliwość. O co chodzi?

Avengers: Endgame - Robert Downey Jr. - kadr z filmu Marvela
fot. East News

Grany przez Roberta Downeya Jr. Iron Man nie powiedział jeszcze ostatniego słowa? Według szefa Marvel Studios - Kevina Feige'ego, istnieje szansa, że bohater powróci na łono kinowego uniwersum.

Iron Man - Robert Downey Jr. ponownie jako Tony Stark w filmach Marvela?

"Avengers: Endgame" było nie tylko podsumowaniem ostatniej dekady MCU, ale również domknięciem historii Iron Mana. Heros oddał życie, by ocalić cały wszechświat, a Downey Jr. tym samym pożegnał się z fanami Marvela.

Nie wszyscy miłośnicy superbohaterów pogodzili się z tym faktem i od miesięcy po sieci krążą różnego rodzaju teorie dotyczące ewentualnego powrotu bohatera. W końcu filmy bazują na komiksach Marvela, a w papierowym świecie zmartwychwstania to chleb powszedni. Tym bardziej że wielu fanów wierzy w symboliczny powrót Starka. Mógłby się pojawiać w kolejnych filmach jako nowa sztuczna inteligencja, zbudowana na bazie umysłu oryginalnego Iron Mana.

Jest jeszcze inna możliwość - istnieje szansa, że zobaczymy odpowiednik herosa z innego wymiaru lub okresu historycznego. W końcu najbliższa przyszłość MCU skupi się na eksploracji multiwersum. Podobna sytuacja miała już zresztą miejsce w filmowym uniwersum. Loki został zabity przez Thanosa na początku "Avengers: Infinity War", jednak niebawem zadebiutuje serial o bracie Thora.

Wszystko dlatego, że w "Endgame" herosi cofnęli się w czasie i spotkali między innymi Lokiego, który wykorzystał okazję i uciekł, zmieniając bieg historii w jednej z temporalnych odnóg. Zawsze jest więc możliwość, że widzowie napotkają się na inną wersję Iron Mana, co potwierdził zresztą sam Feige w rozmowie z Entertainment Weekly.

Myślę, że idea otwarcia wątku Lokiego, sprawiła, że uwierzyliśmy w zrobienie serialu o tej postaci. Więc zanim wyszło "Endgame", wiedzieliśmy, dokąd to zmierza. Częścią zabawy z multiwersum i kombinowania z czasem jest możliwość oglądania innych wersji postaci, a zwłaszcza innych wersji tytułowej postaci.

Chociaż szef Marvel Studios nie odniósł się bezpośrednio do powrotu Iron Mana, potwierdził przypuszczenia fanów. Jeśli jakakolwiek poległa postać ma powrócić w MCU, to za pośrednictwem alternatywnych wymiarów, które zapowiedziano w "Endgame". Niebawem na Disney+ zadebiutuje animacja "What If...?" - serial, który będzie zgłębiał alternatywne losy kinowych herosów. Według plotek w produkcji ma się pojawić Iron Man, w którego ponownie wcieli się Robert Downey Jr., dubbingując Starka.

"Loki" - kiedy premiera serialu Disney+?

"What If...?" ma trafić na platformę Disney+ w sierpniu 2021 roku. Na razie nie zdradzono dokładnej daty premiery. Inaczej jest w przypadku "Lokiego", który zadebiutuje już 9 czerwca 2021. W roli głównej zobaczymy oczywiście Toma Hiddlestona. W serialu Kate Herron wystąpili Owen Wilson, Gugu Mbatha-Raw, Sophia Di Martino, Wunmi Mosaku i Richard E. Grant. Wciąż nie wiadomo, kiedy Disney+ doczeka się startu w Polsce.

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Entertainment Weekly