Zamknij

Ilona Łepkowska komentuje „Kler”. Co o filmie myśli królowa seriali?

Redakcja
16.10.2018 11:04

Ilona Łepkowska to znana polska scenarzystka, odpowiadająca za sukces najpopularniejszych polskich seriali, jak np. „M jak miłość”. Teraz królowa seriali wypowiedziała się na temat „Kleru”. Co myśli o tym filmie?

Ilona Łepkowska
fot. Tomasz Zukowski/East News

O Ilonie Łepkowskiej z całą pewnością powiedzieć można, że jest to specjalistka od seriali. To ona jest odpowiedzialna za powstanie produkcji takich jak „M jak miłość”, „Na dobre i na złe” czy „Barwy szczęścia”. Obecnie zajmuje się nową częścią kultowego już „Kogla-mogla”. Teraz „królowa seriali” została zapytana o jedną z najgłośniejszych produkcji ostatnich tygodni: film „Kler”. Jaka jest jej opinia? W wypowiedzi dla magazynu „Fakt” scenarzystka wyjaśniła, że „tej lawiny nie da się już zatrzymać”.

Ilona Łepkowska o „Klerze”

„»Kler« doda odwagi ludziom, którzy do tej pory bali się mówić o pedofilii w kościele, nie chcieli ujawniać tego, co zdarzyło się im samym czy ich bliskim. Teraz wielu to zrobi” – przyznała w rozmowie z „Faktem” Łepkowska. Jej zdaniem film ten z pewnością wpłynie na postawę polskich księży, którzy dzięki temu być może zaczną wreszcie głośno mówić o grzechach kościoła.

„Staną się odważniejsi. Najpierw zaczną rozmawiać o grzechach kościoła między sobą, a potem mówić o nich głośno” – powiedziała scenarzystka.

Czy rzeczywiście przewidywania scenarzystki są trafne i film tak bardzo wpłynie na księży? Z pewnością wpłynie na widzów, którzy już na kilka dni przed premierą rezerwowali bilety na seans. Pierwszy weekend po premierze pokazał, że film Smarzowskiego przyniesie rekordowe zyski i pobije rekordy oglądalności. W nieco ponad 2 tygodnie od premiery przyciągnął do kin ponad 3 miliony osób. To spektakularny sukces.

RadioZET.pl/Fakt/SA