Zamknij

"Igrzyska śmierci": zobacz pierwszy zwiastun prequela trylogii [WIDEO]

06.06.2022 09:15
The Hunger Games: The Ballad Of Songbirds And Snakes - zapowiedź filmu
fot. Lions Gate/Youtube

Prequel "Igrzysk śmierci" - "The Hunger Games: The Ballad Of Songbirds And Snakes" doczekał się pierwszej zapowiedzi. Jak prezentuje się produkcja?

"Ballada ptaków i węży. Igrzyska śmierci" doczeka się adaptacji filmowej. Fani trylogii z Jennifer Lawrence w roli głównej czekali na kolejną produkcję z serii od kilku lat. W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź prequela "Igrzysk śmierci".

"Igrzyska śmierci": pierwszy teaser prequela słynnej serii

Od ostatniej części "Igrzysk śmierci" minęło trochę czasu. Film miał swoją premierę w roku 2014. Chociaż historia Katniss Everdeen dobiegła końca wytwórnia Lions Gate Entertainment od jakiegoś czasu pracuje nad prequelem, który ukaże jak powstały realia znane z oryginalnej trylogii.

Jak podaje Deadline, pierwotnie pierwszy teaser filmu "The Hunger Games: The Ballad Of Songbirds And Snakes" zaprezentowano podczas CinemaCon - imprezy, która odbyła się pod koniec kwietnia 2022 roku. Twórcy postanowili jednak zaprezentować zapowiedź szerszemu gronu odbiorców, więc trwający półtorej minuty materiał trafił na kanał YouTube Lions Gate. Oto jak się prezentuje.

Niestety w teaserze nie pojawiają się gwiazdy nadchodzącego filmu. Zapowiedź jest jedynie animacją ukazującą logo i tytuł filmu, przeplataną hasłami, zapraszającymi ponownie do świata "Igrzysk śmierci" oraz zwiastującymi odpowiedź na pytanie kto w tym świecie jest ptakiem, a kto wężem, co oczywiście nawiązuje do symboliki uniwersum stworzonego przez Suzanne Collins. W animacji widzimy kosogłosa siedzącego na gałęzi oplecionej przez węża.

"Ballada ptaków i węży. Igrzyska śmierci" została opublikowana przez Collins w roku 2020. Historia ukazana w prequelu opowiada o młodym Coriolanusie Snow - ostatniej nadziei jego zamierającego rodu. Chłopak bierze udział w 10. Igrzyskach Śmierci wraz z Lucy Grey Baird. Podczas morderczego turnieju wychodzi na jaw, kto jest ptakiem, a kto wężem.

"Igrzyska śmierci": kiedy premiera prequela?

"The Hunger Games: The Ballad Of Songbirds And Snakes" trafi do kin 17 listopada 2023 roku - w podobnym okresie, co poprzednie filmy z serii. Reżyserem produkcji został Francis Lawrence - filmowiec odpowiedzialny za dwie poprzednie części "Igrzysk śmierci". Autorem scenariusza jest Michael Lesslie znany z takich produkcji, jak "Makbet" czy "Assassin’s Creed". W rolach głównych zobaczymy Toma Blytha, który wcieli się w młodego Coriolanusa Snow oraz Rachel Zegler, grającej Lucy Gray Baird.

RadioZET.pl/Deadline/YouTube