Zamknij

„Igrzyska Śmierci“ w Polsce. Rachel Zegler chwali się zdjęciem z Wrocławia [FOTO]

18.07.2022 10:23

„Ballada ptaków i węży“, czyli prequel słynnej serii „Igrzyska Śmierci“ będzie częściowo kręcony w Polsce. Gwiazda serii właśnie potwierdziła, że przebywa we Wrocławiu, gdzie trwają prace nad filmem. Co jeszcze wiemy?

West Side Story - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Disney+

Igrzyska śmierci” w Polsce. Niedawno rozpoczęły się prace na planie prequela słynnej serii adaptacji Suzanne Collins „Igrzyska śmierci”. Właśnie dowiedzieliśmy się, że część zdjęć do „Ballady ptaków i węży” będzie kręconych we Wrocławiu.

„Igrzyska śmierci” w Polsce. Rachel Zegler pochwaliła się zdjęciem z Wrocławia

Wieczorem 14 lipca główna aktorka prequela, Rachel Zegler, umieściła na swoim Instagramie fotografię, przedstawiającą charakterystyczny wisiorek, cytat: "Możesz usłyszeć to w ciszy" (org. "You can hear it in the silence"), który najprawdopodobniej jest cytatem z piosenki "You Are in Love" Taylor Swift. Aktorka podpisała fotografię, podając też lokalizację: „Wrocław, Poland”, tym samym potwierdzając, że przebywa na terenie Polski, by najprawdopodobniej kręcić tutaj najnowszy film ze swoim udziałem. Jak dowiedzieli się dziennikarze portalu NaEkranie.pl, zdjęcia do „Ballady ptaków i węży” trwają obecnie we wrocławskiej Hali Stulecia. Należy przyznać, że obiekt swoim wyglądem idealnie pasuje do stylistyki filmowego Kapitolu i lokalizacji znanych z wcześniejszych części sagi. Z wcześniejszych doniesień, wiemy także, że zdjęcia kręcone będą również na terenie Niemiec.

„Ballada ptaków i węży” – o czym opowiada film? 

„Ballada ptaków i węży” to prequel serii „Igrzyska Śmierci”, rozgrywający się kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami głównej sagi. Suzanne Collins, autorka cyklu, przedstawia w nim losy Corolianusa Snowa, przyszłego prezydenta Panem, który jest młodym chłopakiem, zwerbowanym właśnie do zostania mentorem podczas 10. edycji tytułowych Igrzysk Śmierci. Snow zostaje mentorem Lucy Gray Baird, dziewczyny z Dystryktu 12, uznawanego powszechnie za najbiedniejszy i najsłabszy ze wszystkich dystryktów. Mentorowanie dziewczynie z takiego miejsca stanowi nie lada wyzwanie dla bohatera, ale tym bardziej podbija jego ambicję, by wykazać się przed rodziną i przyjaciółmi. Corolianus nie spodziewa się jednak, w jaki sposób odbierze wydarzenia z Areny i jaka relacja połączy go z Lucy. Rozpocznie się kolejna krwawa walka.

„Ballada ptaków i węży” – twórcy i obsada

Scenariusz do filmu na bazie powieści Suzanne Collins powstał w głowie Michaela Arndta i Michaela Lessliego. Pierwszy z nich współpracował już przy serii, będąc współautorem najlepszej części filmowej tetralogii, czyli „Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia”. Reżyserem filmu pozostaje Francis Lawrence, czyli człowiek który wyreżyserował trzy z czterech części oryginalnej serii.

Na ekranie zobaczymy zaś: Rachel Zegler, Toma Blytha, znaną z hitu HBOEuforia” Hunter Schafer, Dakotę Shapiro czy Jasona Schwartzmana, który wcieli się w postać konfenansjera Lucretiusa „Lucky’ego” Flickermana, spokrewnionego ze znanym z filmowej serii Ceaserem Flickermanem, granym przez Stanleya Tucciego.

„Igrzyska Śmierci: Ballada Ptaków i węży” – zwiastun teaserowy

Wraz z ogłoszeniem członków obsady, Lionsgate wypuściło też pierwszy promocyjny materiał wideo zbliżającego się filmu. Teaser nowej produkcji przedstawia się następująco:

„Igrzyska Śmierci: Ballada Ptaków i węży” – kiedy premiera?

Premiera filmu przewidziana jest na 17 listopada 2023 roku. Nie wiadomo do kiedy dokładnie potrwają zdjęcia we Wrocławiu i ekipa przeniesie się do Niemiec.

Czytaj także: Pirackie wersje "The Batman" i "Doktora Strange'a 2" w rosyjskich kinach. Rosja okrada Hollywood

RadioZET.pl/NaEkranie.pl/Twitter/IMDB

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.