Zamknij

„Igrzyska Śmierci: Ballada Ptaków i Węży” prezentuje oficjalne zdjęcie głównych bohaterów

17.08.2022 11:52

„Ballada Ptaków i Węży”, czyli prequel hitowej serii „Igrzyska Śmierci” doczekał się pierwszej oficjalnej fotografii. Jak prezentują się Corolianus Snow i Lucy Gray Baird w wykonaniu Toma Blythe’a i Rachel Zegler? Sprawdźcie sami.

Rachel Zegler na pierwszym ofcijalnym zdjęciu z prequela "Igrzysk Śmierci"
fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

„Igrzyska Śmierci: Ballada Ptaków i Węży” to nowa adaptacja powieści Suzanne Collins, rozszerzającą świat znany z sagi „Igrzyska Śmierci”. Jest to opowieść o 10. edycji Igrzysk, podczas których młody adept Akademii, Corolianus Snow, po raz pierwszy zostanie mentorem dla jednej/jednego z trybutów. Traf chce, że przyjdzie mu pomóc dziewczynie z Dystryktu 12., Lucy Gray Baird, z którą szybko i nieoczekiwanie połączą go bliskie relacje. Przyszły prezydent Panem pozna mechanikę działania Igrzysk w nowy, niespodziewany sposób, a to, co przeżyje wraz z Lucy, znacząco wpłynie na jego przyszłe życie.

Powieść Collins została dość przychylnie przyjęta przez czytelników, którzy chwalili ją za ciekawe rozszerzenie mitologii świata przedstawionego i kolejne celne ostrze krytyki skierowane w system, który rząda „chleba i igrzysk”.

„Igrzyska Śmierci: Ballada Ptaków i Węży” – pierwsze oficjalne zdjęcie z planu 

W sieci zadebiutowała właśnie pierwsza oficjalna fotografia z planu filmu. Co ciekawe - obraz kręcony jest w Polsce i w Niemczech. Zdjęcia kręcono we Wrocławiu w okolicach Hali Stulecia, o czym poinformowała sama Rachel Zegler, wrzucając serię fotografii ze stolicy Dolnego Śląska.

„Igrzyska Śmierci: Ballada Ptaków i Węży” – twórcy i obsada

Scenariusz do filmu na bazie powieści Suzanne Collins powstał w głowie Michaela Arndta i Michaela Lessliego. Pierwszy z nich współpracował już przy serii, będąc współautorem zdaniem wielu najlepszej części filmowej tetralogii, czyli „Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia”. Reżyserem filmu pozostaje Francis Lawrence, czyli człowiek który wyreżyserował trzy z czterech części oryginalnej serii.

Na ekranie zobaczymy zaś: Rachel Zegler, Toma Blytha, znaną z hitu HBOEuforia” Hunter Schafer, Dakotę Shapiro czy Jasona Schwartzmana, który wcieli się w postać konfenansjera Lucretiusa „Lucky’ego” Flickermana, spokrewnionego ze znanym z filmowej serii Ceaserem Flickermanem, granym przez Stanleya Tucciego.

loader

„Igrzyska Śmierci: Ballada Ptaków i Węży” – kiedy premiera?

Premiera filmu przewidziana jest na 17 listopada 2023 roku.

Czytaj także: FEST Festival 2022: Najlepsze koncerty tegorocznej edycji [RELACJA i TOP7]

RadioZET.pl/Entertainment Weekly/Twitter

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.