Zamknij

Ignacy Gogolewski nie żyje. Szczegóły pogrzebu wybitnego aktora. "Msza będzie transmitowana"

18.05.2022 09:39
Ignacy Gogolewski
fot. screen: YouTube / Polskie Radio Łódź

Ignacy Gogolewski zmarł 15 maja 2022 roku. W mediach społecznościowych pojawiły się informacje dotyczące pogrzebu wybitnego aktora. Msza żałobna ma być transmitowana w internecie. 

Ignacy Gogolewski zmarł 15 maja 2022 roku. Odeszła od nas kolejna wybitna postać, uznany aktor filmowy i teatralny, reżyser i scenarzysta. Zadebiutował rolą w "Śnie nocy letniej" w 1953 roku, na swoim koncie miał współpracę z największymi polskimi teatrami, pełnił między innymi funkcję dyrektora Teatru Śląskiego w Katowicach. Na ekranie zasłynął rolą Antka Boryny w ekranizacji "Chłopów", jego talent mogliśmy podziwiać także w takich produkcjach jak "Hrabina Cosel", "Samotność we dwoje" czy "Zamach stanu". Wielbiciele seriali zapamiętają go jako Franciszka Kozińskiego z "Na dobre i na złe". Gwiazdor, określany jako jeden z ostatnich mistrzów "starej szkoły" aktorstwa zmarł w wieku 90 lat.

O śmierci Ignacego Gogolewskiego poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych Krystyna Janda.

- Ignacy Gogolewski odszedł dziś rano. Żegnaj, dziękujemy za wszystko - napisała aktorka na swoim profilu na Facebooku.

W sieci pojawiły się także informacje dotyczące mszy żałobnej oraz pogrzebu zmarłego aktora. Gogolewski ma spocząć w grobie swojego ojca.

Ignacy Gogolewski nie żyje. Znamy szczegóły pogrzebu wybitnego aktora

Informacje dotyczące pogrzebu Ignacego Gogolewskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał duszpasterz środowisk twórczych ks. Andrzej Luter.

- Pogrzeb wybitnego aktora Ignacego Gogolewskiego odbędzie się w poniedziałek 23 maja. Po mszy przejazd do Otwocka, gdzie śp. Ignacy zostanie pochowany w grobie rodzinnym (na cmentarzu parafii św. Wincentego á Paulo). Msza będzie transmitowana na kanale Youtube Duszpasterstwo Środowisk Twórczych - czytamy we wpisie księdza na Facebooku.

Gogolewski to nie jedyny doskonały polski artystka, jakiego pożegnaliśmy w ostatnich dniach. 15 maja w mediach pojawiła się informacja o śmierci Jerzego Treli.