Zamknij

Horrory na walentynki: 6 najlepszych produkcji do obejrzenia 14 lutego [LISTA]

12.02.2021 14:54

Walentynki w klimacie grozy? Jak najbardziej! Jeśli święto zakochanych planujecie spędzić przed telewizorem, podsuwamy kilka pomysł na film. Poniżej znajdziecie listę 6 horrorów w sam raz na walentynki.

Horrory na walentynki: 6 najlepszych produkcji do obejrzenia 14 lutego [LISTA]
fot. Mary Evans Picture Library/ East News

Walentynki to nie tylko komedie romantyczne i wszelkiej maści romansidła. Wielbiciele horrorów również obchodzą walentynki, nierzadko przed telewizorem. Z myślą o nich stworzyliśmy naszą subiektywną listę 6 najlepszych walentynkowych horrorów, które umilą wam wieczór święta zakochanych. 

Walentynki - 6 najlepszych horrorów na wwalentynki [LISTA]

Na naszej liście najlepszych horrorów na walentynki znajdziecie zarówno klasykę grozy, mroczne gotyckie romanse, jak i "odmóżdżacze" w postaci teen slasherów. Enjoy!

Nasza subiektywna lista najlepszych horrorów na walentynki prezentuje się następująco:

1. "Moja krwawa walentynka"

Zaczynamy od wybornego dzieła ze złotej ery horroru, tj. lat 80. XX wieku. Małe górnicze miasteczko, bestialskie morderstwa i widmo zemsty, a wszystko to podane z odpowiednią dawką hektolitrów krwi, absurdalnej fabuły i dużej dawki humoru. Słowem: idealny horror na walentynki. 

2. "The Loved Ones"

Ciekawy reprezentant filmów z gatunku torture porn, który stanowi niemały powiew świeżości w tym zakątku kina grozy. Rzecz tyczy się nastoletniego chłopaka, który odrzuca zaproszenie na bal od koleżanki ze szkoły. Nie wie jednak, z kim ma do czynienia. Dziewczyna, z pomocą ojca, organizuje własną wersję balu maturalnego, podczas którego jej niedoszły ukochany pełni rolę gościa honorowego. Czy mu się to podoba, czy nie.

3. "Walentynki"

Klasyczny teen slasher z walentynkami w tle. W trakcie seansu przyjdzie wam poznać tragiczną historię pięciu przyjaciółek, które trzymają się razem od czasów liceum. Podczas balu maturalnego upokorzyły niejakiego Jeremy'ego Meltona, który teraz rozpoczął swą krwawą krucjatę w poszukiwaniu zemsty. 

4. "Nekromantik"

"Nekromantik" to połączenie horroru i romansu, opowiadające o dość nieszablonowym trójkącie miłosnym kobiety i mężczyzny ze zwłokami. Film wzbudził w chwili premiery liczne kontrowersje i po dziś dzień uznawany jest za jednego z najosobliwszych przedstawicieli kina grozy. Nie można mu jednak odmówić pewnej dozy wypaczonego romantyzmu, więc na walentynki jak znalazł. 

5. "Dracula"

Jedna z najpopularniejszych adaptacji prozy Brama Stockera to mroczna opowieść o wielkiej miłości, której klimat z pewnością zrobi na was wrażenie. W trakcie seansu poznacie historię hrabiego Drakuli od chwili, gdy stracił swą ukochaną, po dzień, w którym odnalazł ją na nowo w postaci innej kobiety.

Zobacz także: "Drakula" w formie westernu science fiction? Zapowiedziano ciekawą wersję klasycznego horroru

6. "Crimson Peak. Wzgórze krwi"

Piękna młoda kobieta zakochuje się do szaleństwa w tajemniczym i bezczelnie bogatym młodzieńcu. Po dość szybkim ślubie wprowadza się wraz z ukochanym do jego wielkiej posiadłości, która kryje wiele mrocznych tajemnic. Nie ona jedna zresztą. Nawet małżonek bohaterki okazuje się nie być tym, za kogo się podawał. Jeśli lubicie klasyczne opowieści o nawiedzonych domach, a przy okazji należycie do miłośników gotyckiego klimatu - w walentynki sięgnijcie  po "Crimson Peak".

loader