Zamknij

Najlepsze i najstraszniejsze horrory na faktach. TOP7, które musisz zobaczyć

27.10.2021 07:00
kadr z filmu "Obecność 2"
fot. Collection Christophel/East News

Horrory są czasem oparte na prawdziwych wydarzeniach. Życie pisze różne scenariusze, a one są inspiracją dla filmowców. Podajemy TOP7 strasznych horrorów na faktach.

Najlepsze i najstraszniejsze horrory na faktach. Strach ma wielkie oczy, a fabuła filmu wpływa na nasze emocje jeszcze bardziej, gdy wiemy, że jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. Horror to taki gatunek, który od lat inspiruje się nieprawdopodobnymi i przeraźliwymi historiami ludzi. Zebraliśmy siedem filmów, które mrożą krew w żyłach i pobudzają wyobraźnię, a do tego są oparte na doświadczeniach prawdziwych osób.

Zobacz także: Najlepsze horrory, które każdy powinien zobaczyć [TOP13] 

Horrory na faktach: najstraszniejsze i najlepsze. TOP7, które musisz zobaczyć

Horrory budzą w nas lęk, a mimo to są jednymi z najpopularniejszych filmów na świecie. Sięgamy po nie, bo wywołują skrajne emocje, do tego wyróżniają się klimatem. Niektórzy z nas po prostu lubią się bać, dlatego szukają rozrywki w filmach grozy. Warto wiedzieć, że niektóre z nich, choć odrobinę koloryzowane, są oparte na prawdziwych wydarzeniach. Najczęściej opowiadają one o opętaniach, nawiedzonych domach oraz seryjnych mordercach. Zebraliśmy 7 tytułów opartych na faktach. 

"Milczenie owiec" (1991), reż. Jonathan Demme

"Milczenie owiec" to mrożący krew w żyłach thriller z genialną rolą Anthony'ego Hopkinsa. Jest to historia oparta na faktach. W filmie seryjny morderca i agentka łączą siły, by znaleźć przestępcę obdzierającego ze skóry swoje ofiary. 

Zobacz zwiastun filmu "Milczenie owiec":

"Szczęki" (1975), reż. Steven Spielberg

"Szczęki" to klasyka kina grozy. Warto wiedzieć, że historia jest inspirowana wydarzeniami z Jersey Shore z 1916 roku. W tamtym czasie rekiny zaczęły atakować turystów, co zignorowały ówczesne władze. Grupa śmiałków postanowiła zorganizować polowanie na rekina zabójcę. Spielberg zrobił świetny film na podstawie tych wydarzeń, a produkcja zgarnęła aż trzy Oscary. 

Zobacz zwiastun filmu "Szczęki":

"Amityville" (2005), reż. Andrew Douglas

"Amityville" to remake filmu z 1979 roku. Historia jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. Pewna rodzina wprowadza się do wymarzonego domu. Okazuje się, że w tym miejscu dokonano wcześniej wielu zbrodni. Nie zdają sobie sprawy z tego, że czeka ich niebezpieczeństwo.

Zobacz zwiastun filmu "Amityville":

"Egzorcyzmy Emily Rose" (2005), reż. Scott Derrickson

"Egzorcyzmy Emily Rose" są inspirowane życiem nastoletniej Anneliese Michel. Dziewczyna zmarła podczas egzorcyzmów, a ksiądz, który je odprawiał, został oskarżony o nieumyślne spowodowanie jej śmierci. W roli głównej występuje Jennifer Carpenter, znana z serialu "Dexter".

Zobacz zwiastun filmu "Egzorcyzmy Emily Rose":

Teksańska masakra piłą mechaniczną (2003), reż. Marcus Nispel

"Teksańska masakra piłą mechaniczną" to popularny horror. Przedstawia on losy grupy znajomych, którzy muszą stawić czoło psychopacie uzbrojonemu w piłę mechaniczną. Wydarzenia się oparte na wydarzeniach z życia Edwarda Geina, seryjnego mordercy ze stanu Wiscounsin. Mężczyzna ściągał skórę z twarzy swoich ofiar, a następnie robił z niej maski.

Zobacz zwiastun filmu "Teksańska masakra piłą mechaniczną":

"Obecność" (2013), reż. James Wan

"Obecność” to kolejny horror na faktach. Film przedstawia losy badaczy zjawisk paranormalnych, którzy muszą się zmierzyć z duchami zamieszkującymi opuszczoną farmę. Warto wiedzieć, że film można obejrzeć na Netflixie.

Zobacz zwiastun filmu "Obecność":

"Egzorcysta" (1973), reż. William Friedkin

"Egzorcysta" to klasyk horrorów opartych na faktach. Jest to opowieść o losach opętanej dwunastoletniej dziewczynki. Jej matka postanawia się skontaktować z egzorcystą, by podjąć trudną walkę o odzyskanie córki. Produkcja została nagrodzona dwoma Oscarami.

Zobacz zwiastun filmu "Egzorcysta":

Zobacz także: 10 najlepszych horrorów na Halloween 2020. Znajdziecie je na Netflix i HBO GO [LISTA] 

RadioZET.pl