Zamknij

„Honk For Jesus, Save Your Soul”: zwiastun hitu Sundance o machlojkach kościoła ewangelistów [WIDEO]

11.07.2022 15:40

„Honk For Jesus, Save Your Soul” pokazywane było podczas tegorocznego festiwalu Sundance, gdzie spotkało się z dość przychylnym odbiorem. Satyra na świat kościoła ewangelistów, którzy zrobią wszystko, byle zarobić więcej pieniędzy, urzeka dobrym aktorstwem oraz ciętymi uwagami, dotyczącymi zorganizowanej religii. W sieci właśnie pojawił się pierwszy zwiastun. Kiedy premiera?

Honk For Jesus, Save Your Soul - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Sundance Film Festival

„Honk For Jesus, Save Your Soul” prezentowane było podczas tegorocznego festiwalu filmowego Sundance. Film w reżyserii Adammy Ebo nie zdobył wprawdzie żadnej nagrody podczas prestiżowej imprezy, ale wzbudził zainteresowanie widzów i krytyków. Opowieść o parze małżeńskiej, która założyła własny kościół, a teraz musi walczyć o wpływy z nową, bardziej energiczną i przebojową parą pastorów, swoim stylem przypomina skrzyżowanie filmu „Oczy Tammy Faye”, przyglądającego się prawdziwej historii Tammy Faye Bakker, a serialowi HBO „Prawi Gemstonowie”, opowiadającego fikcyjną historię rodu „teleewangelistów”.

„Honk For Jesus, Save Your Soul” również jest satyrycznym spojrzeniem na machlojki lokalnego „megakościoła” i przygląda się sposobom, w jaki pastorowie konkregacji tłumaczą się ze swoich grzeszków. Tym, co w szczególności przyciąga w dziele Addammy Ebo, jest świetne aktorstwo dwójki głównych aktorów: Regina Hall i Sterling K. Brown w intrygujący sposób zarysowują swoich bohaterów, pozwalając widzowi jak na tacy zobaczyć wszystkie wady postaci. Drugim elementem, który przyciąga uwagę, jest paradokumentalny styl prowadzenia narracji i częste cięcia między tym, co bohaterowie mówią do kamery, a tym co zdradzają, gdy sądzą, że kamera jest wyłączona. Niezwykle ciekawy efekt. 

„Honk For Jesus, Save Your Soul” – zwiastun

W sieci zawitał właśnie pierwszy zwiastun filmu. Materiał prezentuje się następująco:

„Honk For Jesus, Save Your Soul” – twórcy i ekipa

Film został napisany i wyreżyserowany przez Adammę Ebo na bazie filmu krótkometrażowego pod tym samym tytułem. Short pojawił się na ekranach w 2018 roku i na tyle zaciekawił producentów w Hollywood, że niedługo później zdecydowano się stworzyć pełnometrażową wersję przedstawionej w nim historii.

Na ekranie filmu z 2022 roku możemy oglądać takich aktorów i aktorki jak: Regina Hall, Sterling K. Brown, Nicole Beharie, Conphidance, Austin Crute czy Andrea Laing.

loader

„Honk For Jesus, Save Your Soul” – kiedy premiera?

 Amerykańska premiera filmu przewidziana jest na 2 września. Na razie nieznana jest polska data premiery.

Czytaj także: Nowe Horyzonty 2022: Filmy, które szczególnie polecamy [LISTA i ZDJĘCIA]

RadioZET.pl/YouTube/IMDB/materiały prasowe Sundance

 

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.