Zamknij

"Holiday": podobne filmy. 5 komedii romantycznych wartych obejrzenia [LISTA]

22.12.2021
Aktualizacja: 22.12.2021 13:03

"Holiday" to popularna komedia romantyczna ze świętami w tle. Które filmy podobne do "Holiday" warto obejrzeć? Przedstawiamy listę 5 tytułów. 

Filmy podobne do Holiday
fot. Everett Collection/ East News

"Holiday" to klasyka zarówno filmów świątecznych, jak i komedii romantycznych. Produkcja z Cameron Diaz i Kate Winslet w rolach głównych cieszy się ogromną popularnością. Widzieliście "Holiday" już milion razy i szukacie ciekawej alternatywny? Zapoznajcie się z naszą listą 5 filmów podobnych do "Holiday", a z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

"Holiday" - podobne filmy [LISTA TOP 5]

"Holiday" to opowieść o dwóch kobietach, które na czas świąt zamieniają się domami. Dla obu oznacza to nie tylko chwilową zmianę miejsca zamieszkania, ale także życiowy przełom. Odnajdują miłość i nową drogę w życiu. Filmów o podobnej tematyce nie znajdziecie zbyt wiele. Są jednak komedie romantyczne, które z pewnością przypadną do gustu fanom "Holiday". Oto 5 z nich.

Zobacz także

Nasza lista filmów podobnych do "Holiday" prezentuje się następująco:

"Love Actually"

"Love Actually" (po polsku "To właśnie miłość") jest, obok "Holiday", najpopularniejszą komedią romantyczną w świątecznym klimacie. W trakcie seansu śledzimy losy kilku bohaterów, którzy przeżywają miłosne perypetie w okresie świąt. W obsadzie wielkie nazwiska, w tym: Hugh Grant, Colin Firth, Keira Knightley, Emma Thompson, Alan Rickman i Bill Nighy.

Zobacz także

"Wyszłam za mąż, zaraz wracam"

"Wyszłam za mąż, zaraz wracam" to francuska komedia romantyczna z 2012 roku. Przedstawia historię Isabelle, której właśnie oświadczył się ukochany. Jest jednak pewien problem - nad rodziną kobiety ciąży klątwa, w wyniku której pierwsze małżeństwo zawsze kończy się rozwodem. Isabelle wpada zatem na szalony plan - wyjedzie, wyjdzie za mąż za przypadkowego mężczyznę, a następnie szybko się z nim rozwiedzie. Życie przygotowało jednak inny scenariusz.

Zobacz także

"Oświadczyny po irlandzku"

Kolejny tytuł na naszej liście filmów podobnych do "Holiday" to "Oświadczyny po irlandzku" - komedia romantyczna z Amy Adams w roli głównej. Fabuła skupia się na młodej Amerykance, która wyrusza do Dublina, by w dniu 29 lutego oświadczyć się swemu ukochanemu. Zgodnie z lokalną tradycją tego dnia mężczyzna będzie musiał powiedzieć "Tak". Skrupulatnie przygotowany plan szybko wymyka się jednak spod kontroli. 

Zobacz także

"Narzeczony mimo woli"

Sandra Bullock i Ryan Reynolds w komedii romantycznej w sam raz dla fanów "Holiday". Margaret to odnosząca sukcesy pracownica potężnego wydawnictwa, której grozi deportacja. Kobieta jest bowiem Kanadyjką i zaniedbała obowiązki związane z wizą. Szybko znajduje jednak wyjście z sytuacji - małżeństwo. Kobieta szantażuje swojego asystenta i zmusza go do ślubu. Ten ostatecznie się zgadza i zabiera ją na Alaskę, by poznała jego rodzinę. Wspólny wyjazd staje się motorem napędowym do ciągu komicznych (i romantycznych) zdarzeń.

Zobacz także: Najlepsze komedie romantyczne wszech czasów - widziałeś je wszystkie? 

"Igraszki losu"

Gdy Sara i Jonathan spotykają się przypadkiem z miejsca się w sobie zakochują. Zamiast jednak umówić się na randkę, postanawiają sprawdzić, czy rzeczywiście są sobie przeznaczeni.

Zobacz także: "Holiday" - pamiętacie słodką Sophie? Ogromna metamorfoza dziecięcej gwiazdy 

loader