Zamknij

Holiday: 5 ciekawostek o popularnym filmie świątecznym

23.12.2019 15:56

"Holiday" to jeden z najpopularniejszych i najchętniej oglądanych filmów świątecznych. W kultowych rolach wystąpili Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law i Jack Black. Jakie historie kryją się za słynną produkcją? Zebraliśmy najciekawsze fakty związane z filmem. Poniżej można znaleźć 5 ciekawostek dotyczących filmu "Holiday".

Cameron Diaz i Jude Law
fot. Columbia Pictures/Everett Collection/East News

"Holiday" - 5 ciekawostek z kultowego filmu. Nie ma co ukrywać, że "Holiday" jest jednym z najpopularniejszych filmów w okresie świątecznym. Produkcja jest zabawna, ma niepowtarzalny klimat, a do tego jest świetnie zagrana. W obsadzie znalazła się prawdziwa plejada gwiazd. Podajemy 5 ciekawostek związanych z filmem "Holiday". Co warto wiedzieć o kultowej produkcji?

Holiday: Popularny świąteczny film z Winslet, Law i Diaz. O czym jest?

Film "Holiday" przedstawia historię dwóch nieznajomych kobiet. Znalazły się one w trudnej sytuacji życiowej, dlatego chciałyby uciec od wszystkich problemów. Postanawiają zamienić się domami na czas świąt. Iris (Kate Winslet) przeprowadza się do słonecznego Los Angeles, natomiast Amanda (Cameron Diaz) spędza święta na zaśnieżonej angielskiej wsi.

W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Law oraz Jack Black. Film "Holiday" miał premierę w grudniu 2006 roku, jednak mimo upływu czasu wcale nie traci na popularności.

Poniżej można znaleźć 5 ciekawostek związanych z filmem "Holiday".

1. Bohaterki "Holiday" kontaktowały się przez prawdziwą stronę

Amanda i Iris nawiązują kontakt poprzez stronę internetową. To za jej pomocą dowiadują się o swoim istnieniu i wymieniają się potrzebnymi informacjami, aż wreszcie mieszkaniami. Okazuje się, że dana strona z filmu "Holiday" (homeexchange.com) istnieje naprawdę i wciąż można z niej korzystać.

2. Dom Iris z "Holiday" jest do wynajęcia?

Iris z filmu "Holiday" mieszkała w urokliwym miejscu. Wielu fanów filmu "Holiday" było zauroczonych sielanką angielskiej wsi. Niektórzy zaczęli się nawet zastanawiać, czy dom można znaleźć na popularnych platformach do wynajmowania noclegów. Niestety, piękny dom Iris nie istnieje. Został on wybudowany jedynie na potrzeby filmu "Holiday".

3. Scena z Dustinem Hoffmanem z filmu "Holiday" nie była planowana

Dustin Hoffman nie miał się pojawić w filmie "Holiday". Aktor znalazł się tam jedynie przez przypadek. Po prostu przejeżdżał obok budynku, w którym trwały zdjęcia. Miał się zatrzymać, gdy zobaczył kamery. Okazało się, że zna reżyserkę Nancy Meyers, dlatego wspólnie wymyślili nową scenę.

4. Pochodzenie Cary'ego Granta zostało przekłamane w filmie "Holiday"

W jednej ze scen Arthur mówi Iris, że Cary Grant pochodzi z Surrey. Okazuje się, że nie jest to prawda. Popularny aktor urodził się w Bristolu. To w tym mieście został również wzniesiony jego pomnik.

5. Szczegóły z życia prywatnego aktorów w filmie "Holiday"

W filmie pojawiło się kilka odniesień do życia prywatnego aktorów. Jude Law ma córkę o imieniu Iris - przypominamy, że tak właśnie nazywała się jego filmowa siostra. Natomiast, gdy Iris przegląda filmową kolekcję Amandy, możemy zobaczyć na półce film "Enigma", w którym występowała Kate Winslet.

Zobacz także: Kevin sam w domu: Będzie nowa wersja. Kto wcieli się w Kevina?

 

RadioZET.pl