Zamknij

"Hokus pokus 2": znamy datę premiery kontynuacji kultowego filmu sprzed lat

18.05.2022 13:10
Hokus pokus 2 - BETTE MIDLER, KATHY NAJIMY, JESSICA PARKER
fot. Album Online/East News

Na Disney+ trafi kontynuacja filmu familijnego "Hokus pokus". Twórcy zdradzili, kiedy odbędzie sie premiera produkcji o czarownicach.

Wiedźmy powracają po wielu latach od premiery pierwszej części kultowej produkcji familijnej. Mowa o "Hokus pokus 2". Wiemy, kiedy film zadebiutuje na Disney+

"Hokus pokus 2": kiedy premiera?

Pierwsza część "Hokus pokus" trafiła do kin w 1993 roku. Produkcja zyskała miano kultowej, dzięki pamiętnym rolom Bette Midler, Sarah Jessiki Parker i Kathy Najimy. Nic więc dziwnego, że kiedy ogłoszono prace nad drugą częścią filmu, fani nie mogli się doczekać jego premiery.

Jak podaje Entertainment Weekly, 17 maja 2022 roku Disney ogłosił swoje nadchodzące produkcje. Wśród nich nie zabrakło kilku nowych informacji na temat "Hokus pokus 2". Premiera filmu została ustalona na 30 września 2022 roku. Kontynuację będzie można obejrzeć na platformie Disney+, która do tego czasu będzie już dostępna również w Polsce.

Midler, Parker i Najimy powrócą do ról sióstr z Salem, dzięki rytuałowi, który odprawią dwie młode dziewczyny. Podczas prezentacji Disneya pokazano fragment filmu, w którym czarownice powracają przy akompaniamencie coveru utworu "The Bitch Is Back" Etlona Johna. W zaprezentowanym fragmencie "Hokus pokus 2" pojawili się również Billy Butcherson (Doug Jones) oraz tajemnicza postać grana przez Sama Richardsona.

"Hokus pokus 2": o czym będzie film?

Szczegóły fabularne filmu wciąż są owiane tajemnicą. Dziennikarze EW potwierdzili jednak, że Thora Birch nie powróci do roli Dani Dennison z pierwszej części filmu. W obsadzie znalazła się jednak Hannah Waddingham znana z serialu "Ted Lasso". "Hokus pokus 2" opowie o trójce współczesnych nastolatek (Whitney Peak z "Gossip Girl", Lilia Buckingham z "Dirt" i Belissa Escobedo z "American Horror Stories") i ich próbie powstrzymania sióstr Sanderson, które chcą się zemścić po 29 latach, które minęły od ich ostatniej przygody w pierwszym "Hokus pokus". Czy film sprosta oczekiwaniom fanów? Przekonamy się za kilka miesięcy.

RadioZET.pl/Entertainment Weekly