Zamknij

Historia małżeńska: Hit Netflixa, który może zgarnąć Oscary. Gdzie można go zobaczyć?

Roksana Orlicka
11.12.2019 14:46

Netflix wyprodukował pewnego kandydata do Oscara? "Historia małżeńska" została doceniona podczas nominacji do Złotych Globów 2020. Film zachwycił krytyków na całym świecie - jest poruszający i świetnie zagrany. Zdradzamy, co kryje się za "Historią małżeńską" Netflixa. Podajemy również, czy film można obejrzeć online.

Kadr z filmu "Historia małżeńska"
fot. Instagram/@marriagestory

"Historia małżeńska" to hit Netflixa i pewny kandydat do Oscara - gdzie można go obejrzeć? "Historia małżeńska" miała polską premierę 29 listopada i od tego czasu zdążyła już zachwycić wielu widzów. Reżyserem przejmującej produkcji Netflixa jest Noah Baumbach. Warto wiedzieć, że przedstawione wydarzenia są mu szczególnie bliskie, bo fabuła filmu została poniekąd oparta na jego osobistych przeżyciach. Podpowiadamy, o czym jest film "Historia małżeńska" oraz gdzie można obejrzeć najnowsze dzieło Bumbacha. Poniżej można znaleźć wszystkie szczegóły dotyczące filmu "Historia małżeńska" Netflixa.

Netflix wyprodukował kandydata do Oscara: fabuła i obsada "Historii małżeńskiej"

Netflix odniósł ogromny sukces podczas Oscarów 2019. Wielkim przebojem był film "Roma" Cuaróna. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku Netflix również wyprodukowywał pewnego kandydata do prestiżowych statuetek. Mowa o filmie "Historia małżeńska". Za reżyserię i scenariusz "Historii małżeńskiej" odpowiada Noah Bumbach ("Frances Ha", "Greenberg" czy "Margot jedzie na ślub").

"Historia małżeńska" przedstawia losy małżeństwa, które jest ze sobą od ponad dziesięciu lat, jednak w ich związku nie układa się tak, jak powinno. W momencie, gdy pojawiają się przed nimi opcje rozwoju kariery, to ich relacja zaczyna wygasać. Para będzie musiała podjąć trudne decyzje i zastanowić się, jak wspólnie wychować syna. 

W rolach głównych zobaczymy Scarlett Johansson ("Vicky Cristina Barcelona", "Lucy" czy "Wyspa") oraz Adama Drivera ("Paterson", "Milczenie" czy "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy"). W filmie występują również: Laura Dern, Alan Alda, Julie Hagerty czy Ray Liotta.

Zobacz także: Złote Globy 2020: nominacje. Kto powalczy o statuetkę? [LISTA NOMINOWANYCH]

Warto wiedzieć, że "Historia małżeńska" Netflixa została częściowo oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia reżyseria. Mowa między innymi o traumie po rozwodzie rodziców czy głośnym rozwodzie z aktorką Jennifer Jason Leigh, którą poznał w 2001 roku. To właśnie nieudane małżeństwo było w dużej mierze inspiracją dla Bumbacha. Była żona wystąpiła w jego pierwszych filmach. Ich drogi zawodowe przecinały się aż do 2010 roku. To właśnie wtedy Jennifer złożyła papiery rozwodowe. 

Małżeństwo przez wiele lat nie mogło dojść do porozumienia w kwestii opieki nad synem. Podobnie jak Nicole (Johansson) i Charlie (Driver) w filmie "Historia małżeńska". Warto wiedzieć, że Noah konsultował scenariusz z Leigh. 

"Historia małżeńska" Netflixa: gdzie można obejrzeć film?

"Historia małżeńska" trafiła na platformę Netflixa. Film mogą obejrzeć wszystkie osoby, które mają wykupiony dostęp do platformy. Co więcej, "Historia małżeńska" jest również wyświetlana w wielu kinach studyjnych.

Warto wspomnieć, że film zyskał aż sześć nominacji do Złotych Globów 2020. Wielu ekspertów typuje, że "Historia małżeńska" jest również pewnym kandydatem do Oscara.

Zobacz także: Netflix premiery: 5 produkcji, które trafią na platformę w 2020 roku

 

RadioZET.pl/RO