Zamknij

"Hiacynt": Nowy film twórcy "Sexify" opowie o mordercy gejów. Netflix pokazał zwiastun [WIDEO]

17.09.2021 11:08

"Hiacynt" to nowy film Piotra Domalewskiego - reżysera filmów "Cicha noc", "Jak najdalej stąd" oraz hitowego serialu "Sexify". W roli głównej Tomasz Ziętek. Netflix pokazał oficjalny zwiastun produkcji.

Bartosz Mrozowski/materiały prasowe Netflix
fot. Bartosz Mrozowski/materiały prasowe Netflix

Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun filmu "Hiacynt" - najnowszego dzieła Piotra Domalewskiego. Wielokrotnie nagradzany reżyser "Cichej nocy" i "Jak najdalej stąd", który współtworzył też serial "Sexify", tym razem zaprasza widzów do czasów PRL-u, by mogli przyjrzeć się śledztwu w sprawie seryjnego mordercy homoseksualistów. 

"Hiacynt": Netflix pokazał zwiastun nowego filmu o mordercy gejów [WIDEO]

"Hiacynt" to kryminalna opowieść osadzona w latach 80. XX wieku. Robert, młody milicjant "z zasadami", wpada na trop seryjnego mordercy gejów. W toku śledztwa poznaje Arka, którego postanawia wykorzystać jako informatora. Nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo ta znajomość wpłynie nie tylko na jego pracę, ale również życie osobiste...

W głównej roli występuje Tomasz Ziętek, którego wielki talent aktorski już od 24 września 2021 będziemy mogli podziwiać w filmie "Żeby nie było śladów". Na ekranie towarzyszy mu m.in. znany z serialu "W głębi lasu" Hubert Miłkowski, a także Marek Kalita, Ada Chlebicka, Tomasz Schuchardt i Piotr Trojan. Zobaczcie zwiastun:

loader

"Hiacynt": Kiedy premiera na Netflix?

Piotr Domalewski swój nowy film wyreżyserował na podstawie scenariusza Marcina Ciastonia. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Jr., za produkcję odpowiada Joanna Szymańska z Shipsboy, zaś producentem wykonawczym został Tomasz Morawski. Wśród twórców znaleźli się także Jagna Janicka (scenografia), Ola Staszko (kostiumy), Daria Siejak (charakteryzacja), Agnieszka Glińska (montaż), Wojtek Urbański (muzyka) oraz Jerzy Murawski, Michał Fojcik i Bartłomiej Bogacki (dźwięk).

Film "Hiacynt" można już było obejrzeć podczas tegorocznego MFF Nowe Horyzonty. Znalazł się także w Konkursie Głównym 46. FPFF w Gdyni. Na Netflix trafi natomiast już 13 października 2021 roku.

RadioZET.pl/Netflix