Zamknij

Henry Cavill nie zagra już Supermana? Aktor nie wróci w "The Flash" ani innym filmie DC

04.08.2021 07:31

Czy Henry Cavill skończył z rolą Supermana? Chociaż nie pojawiła się oficjalna informacja na ten temat, przyszłe filmy DC wskazują na to, że aktor nie powróci do roli Człowieka ze Stali.

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości - Henry Cavill - kadr z filmu DC
fot. Courtesy Everett Collection/East News

Powrót Henry'ego Cavilla do roli Supermana od dawna stoi pod znakiem zapytania. Wygląda jednak na to, że obawy fanów gwiazdora zostały potwierdzone i w przyszłości nie wystąpi on ponownie jako Człowiek ze Stali.

Henry Cavill nie będzie już Supermanem?

Cavill po raz ostatni w roli Supermana wystąpił w roku 2017 w filmie "Liga Sprawiedliwości". Od tego czasu wcielił się w wielu różnych bohaterów, między innymi w "Mission: Impossible - Fallout", "Nocnym łowcy", oraz serialach platformy Netflix "Enola Holmes" i przede wszystkim "Wiedźmin"

Od miesięcy plotkuje się, że Cavilla czeka podobny los co niedawnego odtwórcę Batmana - Bena Afflecka. Chociaż informacja o opuszczeniu roli Clarka Kenta/Supermana nie została potwierdzona oficjalnie, jak podaje CBR, jest to bardzo możliwe, bo gwiazdor nie pojawi się w obsadzie nadchodzącej produkcji Wraner Bros. na podstawie komiksów DC, czyli filmie "The Flash". Na Twitterze dziennikarza Umberto Gonzaleza pojawił się wpis, w którym pojawiła się informacja o nieobecności Cavilla w filmie o superszybkim herosie z "Ligi Sprawiedliwości".

[Henry Cavill] Nie pojawi się w "The Flash" i w zasadzie nie ma obecnie podpisanej umowy, która pozwoliłaby powrócić do roli Supka w żadnym innym filmie.

Gonzalez nie tylko poinformował o absencji Cavilla w obsadzie filmu "The Flash", ale zwrócił również uwagę, że aktora nie wiąże z filmami DC żadna umowa na dalsze produkcje. Prawdopodobnie ten stan rzeczy jest związany z pracą Cavilla na planie serialu "Wiedźmin". W ciągu ostatnich kilku lat to z tą postacią gwiazdor kojarzony jest najbardziej.

Wpis Gonzaleza bezpośrednio wiąże się z ostatnimi doniesieniami na temat najnowszej produkcji o Supermanie, za którą odpowiada Ta-Nehisi Coates. Przez wiele miesięcy plotkowano, że Cavilla zastąpi Michael B. Jordan, który wcieli się w czarnoskórego Supermana. Co ciekawe firma produkcyjna aktora Outlier Society dołączyła do prac nad adaptacją przygód Val-Zoda, czyli Supermana z alternatywnego świata. Supermana może też zastąpić Supergirl, która zadebiutuje w DCEU w filmie "The Flash". Wcieli się w nią Sasha Calle. Jej wprowadzenie sugeruje, że w przyszłości może powstać solowy film o tej bohaterce należącej do rodziny Supermana.

"The Flash" - kiedy premiera?

Wszelkie wątpliwości na temat Supermana rozwiane zostaną za jakiś czas. Premiera filmu o Flashu została zaplanowana na 4 listopada 2022 roku. W roli głównej powróci Ezra Miller. Fani Cavilla i Supermana mieli jednak szansę zobaczyć ostatnio aktora w roli człowieka ze Stali dzięki reżyserskiej wersji "Ligi Sprawiedliwości" w Polsce dostępnej na HBO Go.

loader

RadioZET.pl/CBR/Twitter