Zamknij

Hayden Panettiere dołącza do obsady filmu „Krzyk 6”. Na ten powrót czekali fani

12.05.2022 13:12

Hayden Panettiere powróci w nowej odsłonie cyklu „Krzyk”. Aktorka, którą pokochali fani 4. części popularnej serii, oficjalnie podpisała kontrakt na pojawienie się w najnowszej odsłonie cyklu. Kto jeszcze pojawi się na ekranie? Kiedy premiera?

Krzyk 4 - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Forum Film

Krzyk” to jedna z najbardziej dochodowych serii horrorów w historii. Ostatnia, piąta część, która pojawiła się w polskich i światowych kinach w styczniu, okazała się tak dużym sukcesem, że wytwórnia Lionsgate nie czekała długo, by ogłosić początek prac na kolejnym filmem.

Niedawno informowaliśmy, że w nowej części powróci większość bohaterów „piątki”. Teraz dowiadujemy się, że do ekipy dołączy także Hayden Panettiere, czyli ulubienica publiczności, która rozkochała w sobie widzów swoim występem w 4. odsłonie cyklu.

Hayden Panettiere dołącz do obsady „Krzyku 6”

Jak podają dziennikarze portalu The Hollywood Repoert, Panettiere podpisała właśnie kontrakt na uczestnictwo w szóstej odsłonie cyklu. Co ciekawe – jej bohaterka, Kirby, pojawiła się na ekranie w formie Easter Egga. Gdy jeden z bohaterów ogląda na YouTubie recenzje najnowszej odsłony filmu „Stab”, na ekranie komuptera widać ikonkę z podobizną Kirby, zdradzającą, co bohaterka robiła podczas wydarzeń filmu „Krzyk 5”. Teraz, z Panetierre oficjalnie zakontraktowaną do wzięcia udziału w produkcji, dowiemy się pewnie dużo, dużo więcej na temat tego, jak poradziła sobie z traumatycznymi wydarzeniami 4. odsłony „Krzyku”.

„Krzyk 6” – twórcy i obsada

Nowy film powstaje pod okiem duetu twórców, odpowiedzialnych za sukces 5. części. Oznacza to, że na stołku reżyserskim ponownie zasiądą Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett, dotychczas najlepiej znani z komedio-horroru „Zabawa w pochowanego”. Scenariusz napiszą zaś James Vanderbilt i Guy Busick.

Na ekranie, oprócz Hayden Panettiere, zobaczymy takich aktorów i aktorki jak: Melissa Barrera, Jasmin Savoy Brown, Mason Gooding i Jenna Ortega, których po raz pierwszy widzieliśmy w styczniu 2022 roku w „Krzyku 5”. Swój udział potwierdzili też weterani serii, na czele z Courtney Cox, Neve Campbell, a także Heather Matarazzo oraz Rogerem L. Jacksonem w roli Ghostface'a.

loader

„Krzyk 6” – kiedy premiera? 

Zdjęcia do nowej odsłony mają ruszyć już latem tego roku. Wiadomo także, że nowa odsłona słynnego cyklu pojawi się w kinach już 31 marca 2023 roku.

Czytaj także: Polski dokument nagrodzony w Toronto. „Boylesque“ z nagrodą festiwalu Hot Docs [WIDEO]

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter/Twitter