Zamknij
Kadr z filmu Harry Potter
  • 9 Zobacz
fot. Kadr z filmu Harry Potter

Pierwszy film o przygodach Harry'ego Pottera ukazał się w 2001 roku. Główni bohaterowie byli wtedy dziećmi. Jak obecnie wyglądają i czym się zajmują?

Harry Potter: jak zmienili się aktorzy związani z popularną serią? J.K. Rowling napisała pierwsze strony "Harry'ego Pottera" w kawiarni. Nie był to najlepszy czas w jej życiu, zresztą autorka popularnych książek nie spodziewała się, że powieść o chłopcu, któremu ciągle się coś przytrafia, będzie się cieszyła tak dużym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Pierwszy film ukazał się w 2001 roku. Duża część obsady była wtedy dziećmi. Jak potoczyły się losy odtwórców głównych ról?

Zobacz także: Hollywood przekłada premiery. Które filmy nie pojawią się w kinach? 

Harry Potter: jak zmienili się aktorzy związani z popularną serią?

W Harry'ego Pottera wcielał się Daniel Radcliffe. Obecnie ma on 31 lat i wciąż rozwija się aktorsko. Od ostatniego filmu "Harry'ego Pottera" w 2011 roku, wystąpił w wielu produkcjach. Ma na swoim koncie także debiut na deskach teatru.

Duży sukces osiągnęła Emma Watson. 30- letnia aktorka wystąpiła w kilku głośnych produkcjach, ostatnio mogliśmy ją oglądać w "Małych kobietkach", a także filmowej ekranizacji "Pięknej i bestii". Z powodzeniem radzi sobie także w roli modelki. Watson jest znana z tego, że jest społecznie zaangażowana. Chętnie wypowiada się na temat różnych problemów społecznych, reprezentuje także środowisko feministyczne. Co więcej, podobnie jak dla granej przez nią Hermiony, nauka jest dla niej ważna. Emma Watson studiowała na prestiżowej amerykańskiej uczelni Brown.

Rupert Grint, czyli filmowy Ron ma obecnie 32 lata. Nie osiągnął takiego sukcesu jak Radcliffe czy Watson, jednak pojawiał się w filmach. Ostatni raz mogliśmy go oglądać w produkcji "Przekręt" z 2017 roku. Niedawno aktor został pierwszy raz tatą, a na świecie pojawiła się jego córeczka.

A jak obecnie wyglądają Ginny, Neville, Draco czy Fred i George Wesley? Odpowiedź w naszej galerii.

Zobacz także: Netflix: nowości na sierpień 2020. Lista premier filmów i seriali. Co będzie można zobaczyć? 

loader

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl