Zamknij
Dynia na Halloween - materiał poglądowy
  • "Mordercza opona", reż. Mr. Oizo (2010)
  • "Dziewczyna z kawałków", reż. Frank Henenlotter (1990)
  • "Ludzie-koty", reż. Paul Schrader (1982)
  • 10 Zobacz
fot. Anna_ADel/easyfotostock/Eastnews

Halloween to idealna okazja, żeby zrobić sobie maraton horrorów. Dla osób, które zamiast się bać wolą się śmiać, przygotowaliśmy listę najbardziej absurdalnych filmów grozy.

Chociaż Halloween to czas, w którym ludzie przebierają się za przerażające potwory, a na ekranach telewizorów i kin królują horrory, święto jest podszyte zabawą i radością. Zamiast podnosić sobie ciśnienie strasznymi produkcjami, zawsze można zrobić sobie maraton filmów grozy, które raczej wywołują łzy radości. Z tego powodu przygotowaliśmy listę 10 najbardziej absurdalnych horrorów.

Niektóre w zamierzeniu twórców miały straszyć, inne to połączenie horroru z komedią. Tak czy inaczej, przygotujcie się na naprawdę dziwaczne pomysły, nierzadko ocierające się o kicz. Żeby zarysować klucz powyższego zestawienia, warto wspomnieć, że honorowe miejsce poza listą zajmuje krótkometrażówka "Snake Dick" z 2020 roku, która otrzymała niezwykle udany polski tytuł - "Kutasssss". Chociaż fabuła horroru idealnie pasuje do naszego Top 10, film nie załapał się ze względów formalnych.

Warto pamiętać, że Halloween to nie zawsze maratony pełne duchów, wampirów, zombie i wylewających się z ekranu flaków. Jeśli ktoś woli mniej poważne podejście do gatunku, powinien skorzystać z powyższej galerii w poszukiwaniu inspiracji na absurdalne Halloween 2021.

loader

RadioZET.pl