Zamknij

HBO również zwalnia pracowników. Amerykański gigant VOD pożegnał 70 osób

17.08.2022 15:26
HBO Max i Netflix - logo
fot. Shutterstock

Warner Bros. Discovery zwalnia pracowników HBO i HBO Max. Szef nowej firmy, będącej konglomeratem dwóch oddzielnych bytów, próbuje znaleźć w budżecie ok. 3 mld dolarów, które firma straciła w wyniku połączenia się dwóch spółek - informują zagraniczne media. Wynikiem tych poszukiwań są zwolnienia w amerykańskim biurze.

Warner Bros. Discovery przeprowadza kolejną reorganizację. Niedługo po tym, jak świat obiegły informacje o anulowaniu gotowego filmu „Batgirl“ i niemal skończonego „Scoob: Holiday Fright“, Warner Bros. Discovery i HBO znów lądują na nagłówkach. Jak podają dziennikarze portalu IndieWire, powołując się na źródła w samej firmie, nowy szef, David Zaslav podjął decyzję o zwolnieniu ok. 70 pracowników HBO i HBO Max. Powodem tego stanu rzeczy ma być fakt, że Zaslav planuje przeorganizować platformy streamingowej, należące do Warner Bros. Discovery, czyli HBO Max i Discovery+ i połączyć je w jedną wspólną platformę streamingową. 

W wyniku tej decyzji część zespołu HBO Max, odpowiedzialnego dotychczas za materiały z serii reality TV, została zwolniona, gdyż posiada ten sam zakres kompetencji co podobny zespół z grupy Discovery. To nie pierwszy raz, gdy firma zwalnia pracowników. Wraz z kupnem grupy Discovery, doszło do pierwszego zwolnienia pracowników firmy.

Warner Bros. Disvovery – David Zaslav wprowadza nową strategię 

Nowy szef grupy Warner Bros. Discovery ma nowy pomysł na model biznesowy firmy, dlatego od momentu przejęcia Discovery wprowadza szereg zmian. Jak podaje IndieWire, podczas spotkania na temat zarobków 2. kwartału, Zaslav miał powiedzieć, że:

„Mieliśmy  produktywne cztery miesiące od startu Warner Bros. Disvovery i mamy teraz jeszcze więcej determinacji niż wcześniej, by sięgnąć po ogromne możliwości, które pojawiają się na horyzoncie. Jesteśmy przekonani, że firma jest na właściwych torach, by osiągnąć, a nawet przeskoczyć wyznaczone cele strategiczne, zarówno od strony kreatywnej, jak i finansowej. Nie możemy być bardziej podekscytowani przyszłością jako firma”.

Warto wspomnieć, że zwolnienia w HBO Max to nie jedyne zwolnienia w świecie streamingu. W ostatnich tygodniach było głośno o analogicznej sytuacji u największego kompetytora, czyli platformy Netflix. Wojny streamingowe weszły więc w kolejne, mocne starcie. Czas pokaże, kto wyjdzie z niego obronną ręką.

Czytaj także: FEST Festival 2022: Najlepsze koncerty tegorocznej edycji [RELACJA i TOP7]

RadioZET.pl/IndieWire/Twitter

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.