Zamknij

HBO Max w Polsce: znamy kolejne szczegóły premiery nowej platformy

05.10.2021 12:15

HBO Max już niedługo pojawi się w Europie. Z tej okazji odbyła się konferencja, podczas której przedstawiono plany HBO na najbliższe miesiące. Pojawiły się też konkretne informacje dotyczące naszego rejonu. Kiedy HBO Max pojawi się w Polsce i co się zmieni? Podajemy szczegóły.

HBO Max
fot. Materiały prasowe HBO Polska

HBO Max w Polsce: znamy kolejne szczegóły premiery nowej platformy. Nowa platforma HBO zadebiutuje w Skandynawii oraz Hiszpanii już 26 października 2021 roku. Widzowie z innych rejonów Europy będą musieli się jeszcze uzbroić w cierpliwość, ale pojawiły się już szczegóły dotyczące planów HBO na poszerzanie swojej oferty w Europie. Co zdradzono podczas konferencji?

 Zobacz także: HBO i HBO GO na październik 2021. Lista premier filmów i seriali na platformie [TYTUŁY]

HBO Max w Polsce: znamy kolejne szczegóły premiery nowej platformy

HBO Max jeszcze w październiku zadebiutuje w Europie. Co prawda, w tym roku odświeżona platforma będzie dostępna jedynie w Hiszpanii i Skandynawii. To już pewne, że w Europie Środkowo-Wschodniej HBO Max zastąpi HBO GO już na początku 2022 roku. Na ten moment nie padły jednak konkretne daty. Co więcej, przedstawiciele HBO Max zapowiedzieli, że platforma zadebiutuje też w siedmiu kolejnych krajach, m.in. Grecji, Islandii, Litwie i Holandii. Tutaj premiera jest przewidziana jednak na późne miesiące 2022 roku.

W ofercie HBO Max znajdą się produkcje Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network oraz Max Orginals. Ustalono, że filmy Warner Bros. będą trafia na platformę HBO Max po 45 dniach od ich premiery kinowej. Co ciekawe, podano, że subskrypcja w krajach nordyckich i Hiszpanii będzie kosztowała mniej. Abonamenci otrzymają dostęp na 12 miesięcy w cenie ośmiu. Na ten moment nie jest jednak pewne, jak to będzie wyglądać w Polsce. Konkretne informacje mają się pojawić tuż przed premierą HBO Max w naszym kraju.

Odświeżona platforma HBO zmieni nieco wygląd, pojawią się też nowe funkcje, które mają ułatwić korzystanie z platformy. Na HBO Max będzie można stworzyć spersonalizowany profil. Pojawi się też możliwość założenia konta dziecku z treściami przeznaczonymi dla najmłodszych widzów. Każdy użytkownik HBO Max otrzyma dopasowane treści i rekomendacje. Platforma będzie dostępna na wielu urządzeniach, między innymi smartfonach, konsolach i SmartTV.

HBO Max
fot.

Materiały prasowe HBO

Pewne jest, że HBO ma w planach tworzenie oryginalnych, polskich produkcji. Na ten moment zapowiadane są seriale "Odwilż" oraz "Warszawianka", a w nadchodzących miesiącach zostaną ujawnione kolejne tytuły.

HBO Max w Polsce: jakie filmy i seriale trafią na platformę?

Na platformie HBO Max znajdą się produkcje Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network oraz Max Orginals. Oznacza to, że widzowie będą mieli dostęp do kultowych tytułów jak "Harry Potter", "Matrix", "Władca pierścieni", "Przyjaciele", "Teoria wielkiego podrywu" czy "Gra o tron"

loader

Zapowiedziano nowy sezon serialu "Sukcesja", ale też dobrze przyjętego przez krytyków serialu "Wychowane przez wilki". Dodatkowo Sarah Jessica Parker ogłosiła, że nowy sezon "Seksu w wielkim mieście" o tytule "And Just Like That..." pojawi się na platformie już w grudniu 2021 roku. Na więcej szczegółów przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Zobacz także: Najciekawsze premiery października 2021. Które filmy i seriale obejrzeć w tym miesiącu? [TYTUŁY, DATY]

RadioZET.pl