Zamknij

"Gwiezdne Wojny": czy Taika Waititi nadal pracuje nad filmem sagi? Reżyser odpowiedział

12.08.2021 09:37

Taika Waititi został zapytany o postęp prac nad nową częścią "Gwiezdnych Wojen", za którą ma odpowiadać. Filmowiec uchylił rąbka tajemnicy na temat produkcji.

Taika Waititi
fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Jakiś czas temu potwierdzono, że Taika Waititi wziął pod swoje skrzydła jeden z nadchodzących filmów z serii "Gwiezdne Wojny". Na temat produkcji nie pojawiło się jednak zbyt wiele informacji. Czy reżyser nadal jest zaangażowany w przedsięwzięcie?

"Gwiezdne Wojny": Taika Waititi nadal pracuje nad filmem?

W ostatnim czasie Waititi jest niezwykle zapracowany. Nie dość, że nadzoruje pracę na planie filmu "Thor: Love and Thunder", to wystąpił w takich produkcjach jak "Free Guy" i "Legion samobójców: The Suicide Squad".

Fani "Star Wars" czekają jednak na szczegóły dotyczące części kosmicznej sagi, za którą odpowie nowozelandzki filmowiec. Waititi udzielił wywiadu portalowi Wired, w którym został zapytany o postęp prac nad nowymi "Gwiezdnymi Wojnami", o których ostatnio było bardzo cicho.

Nadal są w "PRZESTRZENI ZEWNĘTRZNEJ" (śmiech). Ale mamy już fabułę. Jestem tym filmem naprawdę podekscytowany, ponieważ czuję, że jest bardzo mój.

Ostatnie zdanie z wypowiedzi Waititiego oznacza, że jego "Gwiezdne Wojny" mogą się znacznie różnić od tego, do czego przyzwyczaili się fani serii. Twórca słynie ze swojego zacięcia komediowego i niewykluczone, że reżyserowany przez niego film "Star Wars" będzie miał o wiele więcej wątków humorystycznych niż dotychczasowe produkcje z cyklu.

Ważne jednak, że powstał już zarys scenariusza, co oznacza, że twórcy są na dobrej drodze, by wcielić pomysły w życie. Na razie "Gwiezdne Wojny" Taiki Waititiego są owiane tajemnicą. Za scenariusz filmu odpowie Krysty Wilson-Cairns. Waititi miał już do czynienia ze "Star Wars". Użyczał głosu droidowi IG-11 z serialu "The Mandalorian" i wyreżyserował finał pierwszego sezonu produkcji.

"Gwiezdne Wojny" - kiedy premiera filmu Taiki Waititiego?

Na razie trudno przewidzieć, kiedy "Star Wars" w reżyserii Waititiego trafi do kin. Disney w swoim harmonogramie dotyczącym "Gwiezdnych Wojen" ma zarezerwowanych kilka terminów dla innych powstających produkcji. "Rogue Squadron" w reżyserii Patty Jenkins zadebiutuje 22 grudnia 2023 roku. Na horyzoncie są też filmy, za które odpowiedzą Kevin Feige i scenarzysta "Lokiego" Michael Waldron oraz produkcja J.D. Dillarda i Matta Owensa. Fani Taiki Waititiego muszą się więc uzbroić w cierpliwość.

loader

RadioZET.pl/Wired

Rogue Squadron