Zamknij

Guy Ritchie i Disney łączą siły. Reżyser nakręci nową wersję "Herkulesa"

20.06.2022 15:03
Guy Rtchie nakręci nową wersję Herkulesa
fot. Everett Collection/East News i People Picture/Kochan/Rex Features/East News

Guy Ritchie kolejny raz podejmuje się współpracy z Disneyem. Popularny reżyser nakręci aktorską wersję "Herkulesa". Co już wiadomo o projekcie i kiedy można się spodziewać premiery?

Guy Ritchie i Disney łączą siły. Reżyser nakręci aktorską wersję "Herkulesa". Popularna animacja Disneya zadebiutowała w 1997 roku i opierała się na mitologii greckiej. Co już wiadomo o współpracy Ritchiego z Disneyem i kiedy można się spodziewać premiery filmu?

Zobacz także: "Blondynka": zwiastun filmu Netflixa. Ana de Armas jako Marilyn Monroe [WIDEO]

Guy Ritchie i Disney łączą siły. Reżyser nakręci nową wersję "Herkulesa"

Guy Ritchie i Disney zapowiadają kolejną współpracę. Wcześniej Ritchie stworzył "Aladyna" (2019). Tym razem angielski reżyser weźmie na warsztat popularną animację - "Herkulesa" z 1997 roku. Film był inspirowany mitologią grecką. Przedstawiał on historię Herkulesa, obdarzonego wyjątkową siłą chłopaka. Pewnego dnia Herkules dowiaduje się, że jego ojcem jest Zeus. Postanawia udowodnić, że jest prawdziwym bohaterem, by mieć ponownie wstęp na Olimp. Niedługo potem zdobywa sławę i zakochuje się w Megarze. Nie wie, że we wszystkim chce mu przeszkodzić podstępny wuj Hades.

Na ten moment nie są znane żadne szczegóły dotyczące ewentualnej obsady. Wiadomo natomiast, że producentami filmu są Joe i Anthony Russo. Jak podaje filmweb.pl - duet nie zamierza kręcić remake'u w stylu "Króla Lwa" - ujęcie po ujęciu. Ma to być luźna interpretacja słynnej animacji.

"Herkules": kiedy premiera aktorskiej wersji filmu Disneya?

Disney na ten moment nie zdradza, kiedy będzie można się doczekać nowej wersji "Herkulesa". Data premiery nie jest znana.

Zobacz także: "Thor: Love and Thunder" - kiedy rozgrywa się akcja najnowszego filmu Marvela?

RadioZET.pl/Filmweb.pl

Disney+ - logo
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Disney+