Zamknij

"Guardians of the Galaxy Holiday Special": pierwsze szczegóły świąteczej produkcji Marvela

02.08.2022 12:14
Strażnicy Galaktyki 2 - MICHAEL ROOKER; CHRIS PRATT; ZOE SALDANA; KAREN GILLAN; DAVE BAUTISTA; POM KLEMENTIEFF - kadr z filmu Marvela
fot. MARVEL STUDIOS/WALT DISNEY PICTURES / Album/EAST NEWS

Strażnicy Galaktyki powrócą w Boże Narodzenie 2022 w "Guardians of the Galaxy Holiday Special", który trafi na Disney+. Co wiadomo na temat produkcji?

Już niebawem zadebiutuje "Guardians of the Galaxy Holiday Special" - kolejna po "Thorze: Love and Thunder" okazja do spotkania się ze Strażnikami Galaktyki. W sieci pojawiły się informacje, które mogą uchylać rąbka tajemnicy dotyczącej nadchodzącej produkcji Disney+.

"Guardians of the Galaxy Holiday Special": co pojawi się w świątecznej produkcji Marvela?

Od premiery drugiej części "Strażników Galaktyki" w maju 2022 roku minęło 5 lat. Kosmiczni herosi Marvela pojawiali się gościnnie w filmach "Avengers: Infinity War" i "Avengers: Endgame", a ostatnio powrócili w 4. części "Thora". Zanim powrócą w swoim 3. filmie, zobaczymy ich w "Guardians of the Galaxy Holiday Special".

Do tej pory produkcja Disney+ była utrzymywana w tajemnicy. Jak podaje jednak portal CBR, w aplikacji LEGO Instructions pojawiła się zapowiedź kalendarza adwentowego LEGO na rok 2022, którego motywem przewodnim będą świąteczni "Strażnicy Galaktyki". Do sprzedaży zostanie też wypuszczony specjalny zestaw klocków, nawiązujący do "Guardians of the Galaxy Holiday Special". W sieci można znaleźć zdjęcia nowości, które mogą co nieco zdradzać na temat tego, co zobaczymy w specjalnym tytule Disney+.

Wśród szczegółów można dostrzec między innymi Groota ozdobionego jak choinka, powrót Collectora oraz Petera Quilla/Star-Lorda w pojeździe przypominającym sanie Świętego Mikołaja. W 2021 roku reżyser James Gunn zapowiedział, że "Guardians of the Galaxy Holiday Special" wprowadzi "jedną z największych postaci MCU wszech czasów". Trudno powiedzieć, o kim mówił filmowiec, ale powyższy zestaw może sugerować, że tą postacią będzie Święty Mikołaj.

Chociaż może się to wydawać absurdalne, w komiksach Marvela Święty Mikołaj jest kanoniczną postacią. I nie chodzi o żyjącego setki lat temu biskupa Miry, tylko ubranego w czerwono-biały strój jegomościa z długą brodą. Co ciekawe Mikołaj z komiksów jest jednym z najpotężniejszych mutantów, co może być ciekawe w kontekście rewelacji na temat homo superior, ukazanych w finale "Ms. Marvel". 

Interesująca jest też figurka Collectora, w którego od 2013 roku wciela się Benicio del Toro. Postać pojawiła się w scenie po napisach 2. części "Thora" oraz pełniła ważną rolą w pierwszych "Strażnikach Galaktyki". W filmie "Infinity War" zostało zasugerowane, że Collector został zabity przez Thanosa. Niewykluczone jednak, że kosmita przeżył i rzeczywiście powróci w "Guardians of the Galaxy Holiday Special".

Czy zestaw LEGO zdradza, co zobaczymy w nadchodzącej produkcji? Niekoniecznie. Do tej pory wielokrotnie zdarzało się, że inspirowane produkcjami Marvela zestawy kolców finalnie nie miały nic wspólnego z wydarzeniami ukazanymi na ekranie. Pewne jest jednak, że w "Guardians of the Galaxy Holiday Special" nie zobaczymy wszystkich członków tytułowej grupy. Nie zdradzono jednak, kto pojawi się w produkcji, a kogo zabraknie. Wiadomo też, że akcja Speciala rozgrywa się pomiędzy "Thorem 4" a "Strażnikami Galaktyki 3".

"Guardians of the Galaxy Holiday Special": kiedy premiera na Disney+?

Pierwszy w pełni świąteczny tytuł MCU zadebiutuje na platformie Disney+ już w grudniu 2022 roku. Na razie nie zdradzono pełnej daty premiery. Kilka miesięcy później zobaczymy kolejną i ostatnią w tym składzie pełnometrażową przygodę kosmicznych superbohaterów Marvela. "Strażnicy Galaktyki 3" trafią do kin 5 maja 2023 roku. W rolach głównych wystąpili Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Karen Gillan, Pom Klementieff, Sean Gunn, Elizabeth Debicki, Will Poulter, Sylvester Stallone i Chukwudi Iwuji.

RadioZET.pl/CBR/Twitter