Zamknij

Guadagnino zaprzecza, że kanibalistyczny romans „Bones and All“ ma związek z aferą Armiego Hammera

04.10.2022 11:23

„Bones and All“ to najnowszy film Luki Guadagnino, twórcy oscarowego hitu „Tamte dni, tamte noce”. Nowa produkcja jest opowieścią o romansie dwójki kanibali, więc naturalnie reżyser znów został zapytany o powiązania filmu z aferą wokół Armiego Hammera. Co reżyser odpowiedział dziennikarzom w Zurychu?

Bones and All - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Warner Bros. Polska/UIP

„Bones and All” to najnowszy film Luki Guadagnino, reżysera najlepiej znanego z melodramatu „Tamte dni, tamte noce” oraz horroru „Suspiria”. Nowa produkcja to adaptacja powieści Camille DeAngelis, której główną bohaterką jest młoda dziewczyna o skłonnościach kanibalistycznych. Film opowiada o drodze, jaką Maren przechodzi, by najpierw spróbować stłumić swój głód, a następnie nauczyć się z nim żyć. W trakcie trwania opowieści poznaje chłopaka, który jest taki jak ona. Lee staje się wybrankiem jej serca, ale ich sytuacja pozostaje trudna i problematyczna. 

Film pokazywany był premierowo podczas festiwalu filmowego w Wenecji, gdzie Taylor Russell okrzyknięto „wschodzącą gwiazdą”, a Luca Guadagnino zgarnął laur dla najlepszego reżysera. W filmie pojawia się także Timothee Chalamet, który współpracował z Guadagnino przy filmie „Tamte dni, tamte noce”, gdzie grał u boku Armiego Hammera. Stąd Guadagnino musi teraz odpowiadać na pytania dziennikarzy o ew. kanibalizm aktora.

Luca Guadagnino zaprzecza, że „Bones and All” nawiązuje do oskarżeń w stronę Armiego Hammera 

Guadagnino był gościem festiwalu filmowego w Zurychu, gdzie nagrodzono go laurem za całokształt twórczości. Na czerwonym dywanie jeden z dziennikarzy zapytał go o inspisarcję za najnowszym filmem i podobieństwa historii do oskarżeń w stronę Armiego Hammera.

Oto, co reżyser miał do powiedzenia:

„Scenarzysta David Kajganich i producentka Theresa Park pracowali nad adaptacją powieści od momentu jej wydania [w 2015 roku – przyp. red.], więc wiele lat temu, prawdopodobnie w okresie, gdy kręciliśmy „Tamte dni, tamte noce”. Pierwotnie film miał reżyserować mój drogi kolega, Antonio Campos, ale finalnie nie zdecydował się podjąć tego zadania. Dopiero wtedy otrzymałem scenariusz. Jakiekolwiek insynuacje czy zbieżności z tymi pomówieniami są niedorzeczne”.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy Guadagnino musi odpowiadać na tak skonstruowane pytania dziennikarzy. Jak przypominają dziennikarze portalu Elle.pl, już podczas premiery w Wenecji reżyser miał udzielić odpowiedzi na pytanie o swój nowy film. Powiedział wtedy, że:

Ten projekt – oparty na popularnej książce – był rozwijany przez wiele lat, zanim Dave Kajganich przyniósł mi go w 2020 roku. Natychmiast zareagowałem na te postacie, pozbawione praw obywatelskich i żyjące na skraju społeczeństwa. Powiązania z czymkolwiek innym istnieją tylko w sferze serwisów społecznościowych, których nie jestem częścią. Na takie łączenie naszej nowej produkcji z wszelkimi skandali mogę tylko wzruszyć ramionami. Wolałbym opowiadać o filmie, a nie o rzeczach, które nie mają z nim nic wspólnego”.

„Bones and All” – zwiastun

Nowy film reżysera reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Bones and All” – twórcy i obsada

Film wyreżyserował Luca Guadagnino na bazie scenariusza Davida Kajganicha, który zadaptował powieść Camille DeAngelis. Na ekranie zobaczymy takich aktorów i aktorki jak: Timothee Chalamet, Taylor Russell, Mark Rylance, Michael Stuhlbarg, Chloe Sevigny, Andre Holland, a w małej roli także reżyser David Gordon Green, odpowiedzialny za sukces nowych filmów z serii „Halloween”.

loader

„Bones and All” – kiedy premiera?

Polskim dystrybutorem filmu jest Warner Bros. Enertainmen Polska, ale na razie nieznana jest dokładna data premiery. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że produkcja będzie pokazywana premierowo podczas American Film Festival we Wrocławiu w listopadzie, ale na razie nie są to oficjalnie potwierdzone informacje.

Czytaj także: "Goście" - zwiastun i recenzja jednego z najbardziej przerażających thrillerów ostatnich lat [WIDEO]

RadioZET.pl/Variety/Elle.pl/Filmweb/YouTube

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET