Zamknij

„Gość 2“: Prima Aprilisowy żart może doprowadzić do powstania sequela filmu z Danem Stevensem

12.05.2022 14:29
Gość - kadr z filmu
fot. materiały prasowe M2 Films

„Gość 2“ może powstać! Reżyser Adam Wingard w ramach żartu na Prima Aprilis wypuścił do sieci ścieżkę dźwiękową filmu „Gość 2”. Filmu, który nie istnieje. Soundtrack jednak tak spodobał się odbiorcom, że reżyser zaczął naprawdę zastanawiać się nad potencjalnym sequelem. Teraz twórca informuje, że znalazł „odpowiedni pomysł” na kontynuację. Kiedy możemy spodziewać się nowego filmu z Danem Stevensem?

„Gość” (org. „The Guest”) to film Adama Wingarda z 2014 roku. Produkcja z udziałem Dana Stevensa i Maiki Monroe szybko zyskała status kultowego, gdyż odbiorcy szeroko chwalili 80-sową stylistykę obrazu, intrygującą paletę barwną, a przede wszystkim znakomitą ścieżkę dźwiękową. Wingard w cudowny sposób uchwycił nostalgię za latami 80. na chwilę przed największym boomem na tworzenie produkcji w tym stylu i umiejętnie obsadził Dana Stevensa, aktora znanego, chociażby z serialu „Downton Abbey” w roli małomównego mordercy w typie Ryana Goslinga w „Drive”. Efekt był piorunujący – widzowie pokochali styli Wingarda i oddolnie polecali sobie seans „Gościa”.

W kwietniu 2022 roku, w ramach żartu na Prima Aprilis, reżyser przygotował specjalną playlistę na Spotify, zatytułowaną „The Guest II: Soundtrack”, mającą być ścieżką dźwiękową filmu. Filmu, który jednak nie istnieje. Teraz jednak okazuje się, że właśnie ten dowcip sprawił, że Adam Wingard usiadł ze swoim przyjacielem i współscenarzystą, Simonem Berrettem i zaczął rozmyślać o potencjalnej drugiej części uznanej historii.

„Gość 2”: Adam Wingard o planach na kontynuację

W niedawnej rozmowie reżysera z portalem Empire, twórca „Godzilla vs Kong” zdradził, że wypuszczenie ścieźki dźwiękowej:

„popchnęło mnie i Simona w odpowiednie rejony pracy umysłowej. Prowadzimy rozmowy nad stworzeniem prawdziwego sequela. Dan z chęcią by to z nami zrobił”.

Reyser podkreślił także, że twórcy są na takie fazie planowania produkcji, że flirtują z ideą, że „The Guest II” mógłby być projektem w formie miniserialu, a niekoniecznie pełnometrażowego filmu.

„Może gdybyśmy zrobili serial limitowany, moglibyśmy naprawdę wgryźć się w tę historię” – dodał artysta.

W dyskusję, w sposób publiczny, włączył się także scenarzysta, Simon Berrett. Podlinkowując artykuł z portalu Empire, autor napisał:

"Przyznaję, że reakcja na soundtrack mocno mnie zaskoczyła. Myślę, że wreszcie znaleźliśmy pomysł, który nas ekscytuje i nikogo nie zawiedzie, ale na pewno nie pojawi się szybko. Mamy jeszcze wiele pracy".

„Gość 2” – kiedy premiera? 

Na razie za wcześnie jest mówić o jakiejkolwiek premierze filmu, ale wydaje się, że projekt – w takiej bądź innej formie – może rzeczywiście powstać w niedalekiej przyszłości. Dla twórcy nowej wersji „Blair Witch” czy Netflixowej adaptacji anime „Notatnik Śmierci”, byłby to powrót do korzeni i możliwość stworzenia kolejnego oryginalnego dzieła, niezwiązanego z żadną istniejącą wcześniej marką. Jak będzie w rzeczywistości – jedynie czas pokaże.

Przypomnijmy — pierwszy film reklamowany był następującym zwiastunem:

Czytaj także: Polski dokument nagrodzony w Toronto. „Boylesque“ z nagrodą festiwalu Hot Docs [WIDEO]

RadioZET.pl/Empire/ComingSoon.Net/Slash Film