Zamknij

Naomi Watts w remake’u porażającego austriackiego horroru. Zwiastun „Goodnight Mommy“ [WIDEO]

25.08.2022 14:48

„Goodnight Mommy“ to amerykański remake świetnie przyjętego i dobrze ocenianego thrillera/horroru „Widzę widzę” z 2014 roku. W nowej wersji Naomi Watts gra matkę dwójki bliźniaków, którzy nie są przekonani czy kobieta rzeczywiście jest ich rodzicielką. Kiedy premiera budzącego ciarki filmu?

Goodnight Mommy - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Amazon Prime Video

„Goodnight Mommy” to nowy thriller z elementami horroru, skupiający się na trójce bohaterów, mieszkających pod jednym dachem w domu, z dala od cywilizacji. Gdy po miesiącach rozłąki dwójka chłopców przyjeżdża do rodzinnego domu, by ponownie spotkać się ze swoją matką, szybko okazuje się, że kobieta, która ich wita, może nie być tak naprawdę ich rodzicielką. "Matka" zabandażowała bowiem swoją twarz po operacji upiększającej, a dodatkowo jej zachowanie budzi niepokój bohaterów.

Rozpoczyna się gra pozorów i próba zrozumienia kim tak naprawdę jest kobieta w białej masce.

„Goodnight Mommy” to remake austriackiego filmu „Widzę, widzę” (org. „Ich sehe, ich sehe”), który w 2014 roku został uhonorowany nagrodą podczas festiwalu Camerimage za najlepszy debiut reżyserski, nagrodą publiczności festiwalu Nowe Horyzonty, Europejską Nagrodą Filmową oraz aż pięcioma nagrodami Austriackich Nagród Filmowych. Dzieło Veroniki Franz i Severina Fiali chwalono przede wszystkim za doskonałe aktorstwo młodych odtwórców ról oraz za posępny klimat dzieła, przez które widzom „aż odechciewało się posiadać dzieci”. Jedną z najbardziej godnych zapamiętania sekwencji, na którą widzowie remake’u mogą czekać z niecierpliwością, jest moment, w którym chłopcy wkładają w usta śpiącej matki karalucha. 

Co ciekawe – nowa wersja „Goodnight Mommy” dzieli z oryginałem swój angielski tytuł. Film z 2014 roku na zagranicznych rynkach również dystrybuowano bowiem właśnie jako „Goodnight Mommy”.

„Goodnight Mommy” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun dzieła. Materiał prezentuje się następująco:

„Goodnight Mommy” – twórcy i obsada

Scenarzystą filmu, bazującego na oryginalnym filie z 2014 roku jest Kyle Warren, twórca najlepiej znany ze współpracy przy serialach „Zabójcza broń” i „Tajemnice Laury”. „Goodnight Mommy” to jego pierwszy film pełnometrażowy. Reżyserem filmu jest natomiast Matt Sobel, najlepiej znany z prezentowanego podczas Sundance filmu „Zabierz mnie nad rzekę” oraz serialu Netflixa „Brand New Cherry Flavor”.

Na ekranie zobaczymy natomiast Naomi Watts oraz braci bliźniaków: Camerona i Nicolasa Crovetti. Bracia wystąpili wcześniej jako synowie Nicole Kidman w megahicie HBOWielkie kłamstewka”, a Cameron Crovetti najlepiej znany jest widzom hitu Amazon Prime VideoThe Boys” jako Ryan.

Co ciekawe – twórcy oryginalnego filmu - w 2019 roku stworzyli obraz „The Lodge” (pol. „Domek w górach”), który krytycy określili już jako coś na wzór amerykańskiego remake’u filmu „Widzę, widzę”, gdyż zręb fabularny produkcji był niezmiernie zbliżony do debiutanckiego dzieła duetu.

loader

„Goodnight Mommy” – kiedy premiera?

Premiera filmu zapowiedziana jest na piątek 16 września. Produkcja zadebiutuje na platformie streamingowej Amazon Prime Video.

Czytaj także: Dobre horrory z platformy Netflix. Tych widzowie nie dali rady obejrzeć do końca

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter/YouTube/informacja prasowa Amazon Prime Video

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.