Zamknij

„Good Luck to you, Leo Grande”: zwiastun i mini-recenzja hitu Sundance z Emmą Thompson [WIDEO]

17.05.2022 14:42
Good Luck to You, Leo Grande - kadr z filmu
fot. materiały prasowe

„Good Luck To You, Leo Grande” to jeden z najlepszych filmów tegorocznego festiwalu Sundance z doskonałą rolą Emmy Thompson. W sieci zawitał pierwszy zwiastun filmu, a my mamy dla Was jego przedpremierową recenzję. Kiedy produkcja zawita na ekranach?

„Good Luck to You, Leo Grande” to komediodramat o nietypowym spotkaniu w pokoju hotelowym. Oto emerytowana nauczycielka decyduje się skorzystać z usług przystojnego młodego sex-workera. Sęk tkwi w tym, że kobieta obawia się bliskości i intymności, więc pierwsze spotkanie szybko zmienia się w sesję terapeutyczną. A to dopiero początek przygody.

„Good Luck to You, Leo Grande” prezentowane było podczas tegorocznego festiwalu filmowego Sundance, gdzie spotkało się z niezwykle ciepłym odbiorem. Widzowie chwalili w szczególności znakomitą rolę Emmy Thompson, która nie bała się na ekranie obnażyć wszystkich trudnych emocji swojej bohaterki, ale także zdecydowała się na brawurowy i zaskakujący krok, tak ważny dla przekazu całego dzieła.

„Good Luck to You, Leo Grande” – zwiastun

W sieci zawitał właśnie pierwszy zwiastun dzieła. Materiał prezentuje się następująco:

„Good Luck to You, Leo Grande” – mini-recenzja

Film Sophie Hyde to urokliwa, przyciągająca i pełna emocji opowieść o kobiecie, która po stracie męża, chcałaby wreszcie przeżyć swój pierwszy, nieudawany orgazm. W tym celu umawia się na spotkanie z przystojnym sex-workerem, tytułowym Leo Grande. Podczas spotkania jednak krępuje się poprosić o to, czego najbardziej pragnie. Film urzeka przede wszystkim doskonałą, namacalną chemią między dwójką głównych aktorów – Emma Thompson i Daryl McCormack doskonale uzupełniają się na ekranie i umiejętnie ogrywają przełamywanie lodów swoich bohaterów. Thompson w szczególności jest brawurowa w swojej roli, grając ją w sposób, jakiego jeszcze nie widzieliśmy w jej repertuarze. Rozterki bohaterki nabierają uniwersalnego wydźwięku, a sposób zaprezentowania poszczególnych scen – na granicy dramatu i komedii – sprawia, że rola byłej nauczycielki jest jedną z najlepszych w jej karierze. Sam film jest zaś niezwykle inteligentną i terapeutyczną rozrywką, która potrafi nie tylko zapewnić widzowi katharsis, ale też może pomóc oswoić się z własnymi kompleksami. Brawurowy, doskonały film!

„Good Luck to You, Leo Grande” – twórcy i obsada

Reżyserką i scenarzystką filmu jest Sophie Hyde. Na ekranie zobaczymy zaś Emmę Thompson i Daryla McCormacka.

„Good Luck to You, Leo Grande” – kiedy premiera?

Amerykańska premiera filmu na platformie Hulu prewidziana jest na 17 czerwca. Na razie nie jest pewne czy film zawita zatem na polskiej platformie Disney+, współpracującej z Hulu, czy nie. Odpowiedź na to pytanie pokaże jedynie czas.

Czytaj także: 

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter/Sundance Film Festival