Zamknij

"Gladiator 2": kiedy ruszą prace nad filmem Ridleya Scotta?

01.10.2021 10:11

Ridley Scott zdradził, kiedy rozpocznie pracę nad drugą częścią "Gladiatora". Fani filmu z Russellem Corwe'em w roli głównej będą musieli jeszcze poczekać.

Galdiator - Russell Crowe - kadr z filmu
fot. United Archives/East News

Kiedy "Gladiator 2" trafi na duże ekrany? Ridley Scott postanowił odpowiedzieć na to pytanie. Wygląda na to, że fani historycznej produkcji z 2000 roku nie będą pocieszeni.

"Gladiator 2": kiedy Ridley Scott zacznie pracę na planie?

Chociaż Scott ma już na karku 80 lat, wciąż jest aktywny zawodowo. Niebawem do kin wejdą jego dwa najnowsze filmy: "Dom Gucci", w którym poznamy opartą na faktach historię słynnej modowej rodziny oraz "Ostatni pojedynek" - inspirowany prawdziwymi wydarzeniami dramat dziejący się w średniowieczu. Filmowiec ma w planach kolejne produkcje, odnoszące się do historii.

W 2018 roku pojawiły się pierwsze informacje dotyczące sequela słynnego "Gladiatora" - oscarowego dramatu historycznego, opowiadającego o fikcyjnym generale Maximusie, który stracił wszystko i trafił na arenę, by walczyć na śmierć i życie. W rozmowie z Empire Scott wyjawił, kiedy ruszą prace nad "Gladiatorem 2".

Na premierę produkcji poczekamy jeszcze kilka lat. Najpierw reżyser zajmie się bowiem innym filmem, który również czerpie z historii świata.

Mam już ukończony scenariusz do "Gladiatora". Więc kiedy skończę "Napoleona", "Gladiator" będzie gotowy do produkcji.

Mówiąc o "Napoleonie", Scott miał na myśli film "Kitbag" - produkcję opowiadającą o Napoleonie Bonaparte i jego dojściu do władzy. We francuskiego przywódcę wcieli się Joaquin Phoenix. Filmowiec opowiedział o nadchodzącej produkcji.

Tym, co naprawdę sprawiło, że Napoleon działa na wyobraźnię, jest pytanie, dlaczego tak bardzo potrzebował Józefiny?

Wygląda więc na to, że zobaczymy nie tylko polityczne podboje Napoleona, ale również jego życie prywatne.

"Gladiator 2": kiedy premiera filmu Ridleya Scotta?

Na razie nie zdradzono, kiedy sequel "Gladiatora" trafi do kin. Widzowie będą musieli poczekać kolejnych kilka lat, bo Scott wejdzie na plan zdjęciowy filmu prawdopodobnie dopiero w roku 2022. "Kitbag" zadebiutuje w roku 2023. "Ostatni pojedynek" będzie miał premierę już 15 października, a "Dom Gucci" 26 listopada 2021 roku.

loader

RadioZET.pl/Empire