Zamknij

„Gdzie śpiewają raki“: gwiazda „Normalnych ludzi“ jako dziewczyna oskarżona o morderstwo [WIDEO]

19.05.2022 13:44
Gdzie śpiewają raki - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

„Gdzie śpiewają raki“: Daisy Edgar-Jones, gwiazda serialu „Normalni ludzie“ jako dziewczyna niesłusznie oskarżona o morderstwo i skazana na ostracyzm społeczny. Film jest adaptacją bestselllerowej powieści Delii Owens. Kiedy premiera?

„Gdzie śpiewają raki” (org. „Where the Crawdads sing”) to adaptacja głośnej powieści Delii Owens pod tym samym tytułem. Jest to opowieść o młodej dziewczynie, która w dzieciństwie została porzucona przez swoją rodzinę i dorastała samotnie na niebezpiecznych bagnach na terenie Karoliny Północnej. Przez lata w pobliskim miasteczku Barkley Cove krążyły zaskakujące plotki o „dziewczynie z bagien”, przez które Kya bała się zbliżyć do członków społeczności. Teraz jednak, gdy bohaterka dorasta, postanawia poznać mieszkańców miasta, gdyż jedyne czego pragnie, to bliskości drugiego człowieka. 

W wyniku niefortunnego wypadku, zostaje jednak oskarżona o morderstwo, co dosłownie wstrząsa jej całym światem. W miarę rozwoju sprawy, na jaw wychodzą skrywane tajemnice i sekrety, które zdradzają prawdę o prawdziwej naturze wrażliwej,  inteligentnej i niezrozumianej dziewczyny, a także samych bagien.

„Gdzie śpiewają raki” to dramat z elementami thrillera, przyglądający się, jak plotki i pomówienia są w stanie zrujnować komuś życie. To poruszająca historia o poszukiwaniu prawdy i życiu w zgodzie z samym sobą.

„Gdzie śpiewają raki” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun filmu. Materiał prezentuje się następująco:

„Gdzie śpiewają raki” – twórcy i obsada

Reżyserką filmu jest Olivia Newman. Autorką scenariusza, na motywach powieści Delii Owens, jest zaś Lucy Alibar. Wartym wynotowania jest, że jedną z producentek obrazu jest aktorka Reese Witherspoon. Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Daisy Edgar-Jones, gwiazda serialu „Normalni ludzie” i świetnego horroru z Sebastianem Stanem „Fresh” oraz Taylor John Smith, Harris Dickinson, David Strathairn, Garret Dillahunt.

„Gdzie śpiewają raki” – kiedy premiera? 

Polska premiera filmu przewidziana jest na 23 sierpnia.

Czytaj także: „Cha Cha Real Smooth”: zwycięzca Sundance na pierwszym zwiastunie Apple TV+ [WIDEO+RECENZJA]

RadioZET.pl/NaEkranie.pl/informacja prasowa UIP