„Gdzie śpiewają raki“: gwiazda „Normalnych ludzi“ jako dziewczyna oskarżona o morderstwo [WIDEO]

19.05.2022 13:44

„Gdzie śpiewają raki“: Daisy Edgar-Jones, gwiazda serialu „Normalni ludzie“ jako dziewczyna niesłusznie oskarżona o morderstwo i skazana na ostracyzm społeczny. Film jest adaptacją bestselllerowej powieści Delii Owens. Kiedy premiera?

Gdzie śpiewają raki - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

„Gdzie śpiewają raki” (org. „Where the Crawdads sing”) to adaptacja głośnej powieści Delii Owens pod tym samym tytułem. Jest to opowieść o młodej dziewczynie, która w dzieciństwie została porzucona przez swoją rodzinę i dorastała samotnie na niebezpiecznych bagnach na terenie Karoliny Północnej. Przez lata w pobliskim miasteczku Barkley Cove krążyły zaskakujące plotki o „dziewczynie z bagien”, przez które Kya bała się zbliżyć do członków społeczności. Teraz jednak, gdy bohaterka dorasta, postanawia poznać mieszkańców miasta, gdyż jedyne czego pragnie, to bliskości drugiego człowieka. 

W wyniku niefortunnego wypadku, zostaje jednak oskarżona o morderstwo, co dosłownie wstrząsa jej całym światem. W miarę rozwoju sprawy, na jaw wychodzą skrywane tajemnice i sekrety, które zdradzają prawdę o prawdziwej naturze wrażliwej,  inteligentnej i niezrozumianej dziewczyny, a także samych bagien.

„Gdzie śpiewają raki” to dramat z elementami thrillera, przyglądający się, jak plotki i pomówienia są w stanie zrujnować komuś życie. To poruszająca historia o poszukiwaniu prawdy i życiu w zgodzie z samym sobą.

„Gdzie śpiewają raki” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun filmu. Materiał prezentuje się następująco:

„Gdzie śpiewają raki” – twórcy i obsada

Reżyserką filmu jest Olivia Newman. Autorką scenariusza, na motywach powieści Delii Owens, jest zaś Lucy Alibar. Wartym wynotowania jest, że jedną z producentek obrazu jest aktorka Reese Witherspoon. Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Daisy Edgar-Jones, gwiazda serialu „Normalni ludzie” i świetnego horroru z Sebastianem Stanem „Fresh” oraz Taylor John Smith, Harris Dickinson, David Strathairn, Garret Dillahunt.

loader

„Gdzie śpiewają raki” – kiedy premiera? 

Polska premiera filmu przewidziana jest na 19 sierpnia.

Czytaj także: „Cha Cha Real Smooth”: zwycięzca Sundance na pierwszym zwiastunie Apple TV+ [WIDEO+RECENZJA]

RadioZET.pl/NaEkranie.pl/informacja prasowa UIP