Zamknij

Gaspard Ulliel nie żyje. Ujawniono okoliczności tragicznego wypadku aktora. "Obaj upadli"

20.01.2022 10:38
Gaspard Ulliel nie żyje
fot. screen: YouTube

Gaspard Ulliel nie żyje. Znany francuski aktor zmarł w wyniku wypadku podczas pobytu na nartach. Pojawiły się nowe informacje o okolicznościach tragicznego wydarzenia. Gwiazdor zderzył się z innym narciarzem.

Gaspard Ulliel nie żyje - ta informacja była szokiem dla filmowego świata. W wieku zaledwie 37 lat zmarł popularny francuski model i aktor teatralny, telewizyjny oraz filmowy, który na swoim koncie miał wiele imponujących sukcesów. Karierę rozpoczął jako nastolatek, mogliśmy oglądać go w takich produkcjach jak "Braterstwo wilków", "Ostatni dzień" czy "Zabłąkani". Dużą popularność przyniosła mu rola mordercy Hannibala Lectera w "Milczenie owie: Po drugiej stronie maski", a za rolę w "Bardzo długie zaręczyny" otrzymał statuetkę Cezara. W 2021 roku ogłoszono, że zagra postać Midnight Mana, przeciwnika głównego bohatera w serialu Marvela "Moon Knight".

Niestety, utalentowany francuski gwiazdor zmarł 19 stycznia w szpitalu w Grenoble, gdzie dzień wcześniej został przetransportowany po groźnym wypadku narciarskiego na zboczach Sabaudii. Informację o śmierci Ulliela opublikowała agencja AFP. Lekarzom nie udało się go uratować, a policja wszczęła śledztwo w sprawie okoliczności zdarzenia. W mediach pojawiły się nowe informacje w sprawie. 

Gwiazdy, które odeszły. Te znane osoby zmarły w 2021 roku [GALERIA]
20 Zobacz galerię
fot. Bartosz KRUPA/East News/ MW/East News

Gaspard Ulliel nie żyje. Francuski aktor zginął w wypadku na stoku narciarskim

Doniesienia o śmierci Gasparda Ulliela potwierdził agent aktora w rozmowie z portalem Just Jared. Do tragedii miało dojść w alpejskim ośrodku La Tronche. Gwiazdor chciał skręcić podczas jazdy na nartach, by dołączyć do swoich znajomych. Zderzył się z innym narciarzem i "obaj upadli". Według źródła portalu Gaspard miał "leżeć bez ruchu i być nieprzytomny". Drugi uczestnik kolizji miał nie odnieść poważniejszych obrażeń. Pojawiła się także informacja, że Ulliel miał jechać bez kasku.

Aktor został przetransportowany do szpitala helikopterem. Nieoficjalną przyczyną śmierci Ulliela miał być poważny uraz głowy i uszkodzenie mózgu. Gwiazdor pozostawił w żałobie ukochaną Gaelle Pietri, piosenkarkę i modelkę, z którą wychowywał 6-letniego syna.