Zamknij

„Furioza“: kolejny polski film na Netflixie. Wiemy, kiedy premiera kinowego hitu [WIDEO]

Michał Kaczoń
21.03.2022 13:31
Furioza - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Kino Świat

„Furioza” to kolejny polski film, który trafi na platformę Netflix. Od kiedy będziemy mogli obejrzeć film nominowany do trzech Orłów?

Furioza” to polski film sensacyjny z udziałem Mateusza Damięckiego i Weroniki Książkiewicz. Produkcja Cypriana T. Olenckiego, twórcy filmu „PolandJa”, otrzymało niedawno trzy nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej Orły. Film nominowany jest w kategoriach: najlepsze zdjęcia, dźwięk i charakteryzacja.

„Furioza” to wciągający thriller o środowisku przestępców i kiboli, które próbuje infiltrować główny bohater, uznany lekarz. Po latach niewidzenia się odzywa się do niego dawna przyjaciółka. Kiedyś się w niej kochał, a ona teraz składa mu propozycję nie do odrzucenia. Ze względu na wspólną przeszłość, mężczyzna nie waha się zawiesić swojego dostatniego życia i pomóc rozbić groźną szajkę przestępczą. Traf jednak chce, że w środowisku tym działa ich dawny kumpel ze szkolnej ławki, a polski półświatek zaczyna coraz bardziej wciągać bohatera. Kto wyjdzie zwycięsko z potyczki z prawem? 

„Furioza” ­– zwiastun

Film reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Furioza” – twórcy i obsada

Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Cyprian T. Olencki. Scenariusz powstał we współpracy z Tomaszem Klimalą. Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Mateusz Damięcki, Weronika Książkiewicz,  Mateusz Banasiuk Łukasz Simlat, Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski, Janusz Chabior i Sebastian Stankiewicz.

„Furioza” – kiedy premiera na Netflixie? 

Film trafi do biblioteki serwisu streamingowego Netflix już w piątek 1 kwietnia. Obecnie film można oglądać także na platformie Canal+.

Czytaj także: Popularne filmy i seriale na Netflix. Polski film na podium [TOP 10]

RadioZET.pl/Upflix.pl/Facebook

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET