Zamknij

"Fortnite": jedna z njapopularniejszych gier wideo doczeka się ekranizacji?

13.10.2021 08:41
Fortnite - kadr z gry
fot. Epic Games/Ferrari Press/East News

Gra Fortnite podbiła ekrany komputerów, telewizorów i urządzeń mobilnych. Czy niebawem weźmie szturmem również kina? Szefowie Epic Games poważnie myślą nad filmem na podstawie słynnego tytułu. 

Gra Fortnite od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Co ciekawe do tej pory nie doczekała się filmowej wersji. Ale niebawem wszystko może się zmienić. Według najnowszych informacji, szefowie studia odpowiedzialnego za grę, coraz poważniej myślą o jej ekranizacji.

Fortnite: powstanie film na podstawie popularnej gry wideo?

Adaptacje gier wideo w większości przypadków nie należą do udanych. Na horyzoncie pojawiły się jednak zapowiedzi produkcji, które mogą zmienić ten stan rzeczy. Mowa między innymi o filmowych wersjach Uncharted i Borderlands oraz serialu HBO pod tytułem "The Last of Us".

Niewykluczone, że niebawem dołączy do nich adaptacja Fortnite'a. Jak podaje portal Eurogamer, szefowie Epic Games podjęli kroki w kierunku utworzenia nowego oddziału swojej firmy, która skupi się na produkcji treści wideo. To działanie ma być próbą dywersyfikacji firmy po sądowej batalii przedstawicieli Epic i Apple. Chociaż Epic wyszedł z tego spotkania raczej obronną ręką, nadal wiszą nad nim ograniczenia w zakresie działania w przestrzeni mobilnej. Z tego powodu firma planuje utworzyć nowy dział rozrywkowy, skupiający się na "skryptowanych treściach wideo".

Nic nie jest jeszcze pewne, ale plany dotyczące nowego działu rozrywki pojawiły się po tym, jak na początku roku 2021 Epic zatrudnił trzech dyrektorów Lucasfilm – w tym Jasona McGatlina, który z byłego wiceprezesa do spraw produkcji w studiu "Gwiezdnych Wojen" został szefem "projektów specjalnych" w Epic. Niewykluczone więc, że w niedalekiej przyszłości zostanie ogłoszona filmowa adaptacja Fortnite. Prawdopodobnie na jednym filmie się nie skończy.

Fortnie: kiedy premiera filmu?

Obecnie nic oficjalnie nie wiadomo. Biorąc jednak pod uwagę renomę marki, w filmie zobaczymy zapewne gwiazdorską obsadę, ale trudno mówić o konkretach. Na ewentualną adaptację Fortnite poczekamy zapewne kilka lat. Niewykluczone, że szefowie Epic podążą utartym przez Marvel Studios torem i będą próbować powołać do życia całe kinowe uniwersum. Elementy znane z Fortnite niedawno zagościły na dużym ekranie. Pojawiły się w komedii akcji z Ryanem Reynoldsem pod tytułem "Free Guy". Niewykluczone, że niedługo zobaczymy pełnoprawny blockbuster opatrzony logo gry.

RadioZET.pl/Eurogamer